رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد از مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش در ساخت، نوسازی، بهسازی و تجهیز مدارس استان خبر داد و افزود: تاکنون چهار نشست در راستای تکمیل، تعمیر و تجهیز نزدیک به ۱۵۰ مدرسه با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیری در استان برگزار شده است.
کد خبر: ۱۱۰۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۱ 08 June 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، مجید دهقانی‌زاده اظهار کرد: با پیگیری‌های تیم مدیریتی استان و در راستای اهرمی کردن بودجه و تحقق منویات دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور در تنوع بخشی به تجهیز منابع و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی مقرر است از ظرفیت و توان مجموعه خیرین و فعالان نیک‌اندیش حوزه تولید استان در راستای تامین فضاهای آموزشی از جمله تکمیل حداقل ۱۵۰ فضای آموزشی نیمه تمام خیری استفاده شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد با اشاره به اینکه برای بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام مدارس استان و تجهیز و نوسازی آنها به اعتباری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان نیاز است، اظهار داشت: اگر بخواهیم این پروژه‌ها را با اعتبارات دولتی اعم از ملی و استانی تکمیل کنیم، بیش از ۱۰ سال کاری اتمام آنها طول خواهد کشید.

دهقانی‌زاده با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های آموزشی در استان، افزود: با اولویت‌گذاری مناسب و ایجاد تعهد و همچنین استفاده از ظرفیت مسوولیت اجتماعی صنایع و معادن، امیدواریم بخش قابل توجهی از مدارس نیمه ساز در استان طی ۳ سال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه برخی صاحبان صنایع همچنین متقبل شده‌اند تا تعدادی مدرسه را در قالب هنرستان‌های جوار معدنی و صنعتی احداث کنند، خاطر نشان کرد: این سیاست در راستای توسعه مهارت‌های فنی و رفع نیازهای عینی بازار کار استان و تربیت نیروهای مورد نیاز بخش تولید بسیار موثر و مورد اقبال تولیدکنندگان بوده و از جمله راهبردهای جدی مدیریت استان در چارچوب برنامه‌های تحولی یزدِنوین به شمار می‌رود.

وی این اقدام را کار ارزشمند و ماندگاری در استان دانست و تصریح کرد: تکمیل مدارس خیری و نیمه تمام در استان، توسعه، رفاه و رضایت حداکثری مردم را به همراه خواهد داشت.

استان یزد بیش از یکهزارو ۵۰۰ مدرسه دارد که بخشی از آنها فرسوده هست و نیاز به مقاوم سازی یا جایگزینی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار