رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که عدم اختصاص بودجه برای جابه‌جایی تأسیسات شهری اجرای طرح های مختلف شهرداری با چالشی جدی مواجه کرده است، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط در تأسیسات شهری بودجه‌ای برای جابجایی تأسیسات ندارند و این دغدغه ای جدی برای اجرای طرح ها و خدمات شهری ایجاد کرده است.
کد خبر: ۱۱۰۶۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ 24 May 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، عزیز الله سیفی، رئیس شورای اسلامی یزد  اظهار کرد:‌ یکی از معضلات شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های مختلف، جابه‌جایی تأسیسات برق، گاز و مخابرات است که مانع اجرای طرح‌ها شده و در کارها گره ایجاد می‌کند.

وی افزود:‌ بر اساس تبصره ۲ ذیل بند ب ماده ۲ قانون درآمدهای پایدار، چنانچه اجرای طرح خای توسعه شهری و روستایی مصوب مراجع ذیصلاح مستلزم جابه‌جایی تأسیسات از جمله برق، آب و گاز باشد، باید بدون دریافت وجه توسط دستگاه‌های اجرایی انجام پذیرد.

رئیس شورای شهر یزد گفت: بعد از ابلاغ قانون درآمدهای پایدار به شهرداری‌ها که می‌بایست از ابتدای سال اجرا می‌شد، دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام کردند که بودجه‌ای برای جابجایی تأسیسات در نظر گرفته نشده و این مسئله معضلی بزرگ بوده که موجب وقفه در اجرای طرح‌های سطح شهر توسط شهرداری می‌شود.

 سیفی تصریح کرد: از سوی دیگر اگر شهرداری نیز مبلغ جابجایی تأسیسات را بپذیرد با توجه به این‌که نقض قانون خواهد شد، دیوان محاسبات می‌تواند پرونده را از جهت قانونی پیگیری کند‌.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولین استان، دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجلس درخواست می‌شود در اسرع وقت این معضل را بررسی و برای حل آن اقدام نمایند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار