مدیر کل کمیته امداد استان یزد برنامه های این نهاد برای ماه رمضان را در چهار محور جمع‌آوری کمک برای اطعام و افطاری، جذب حامی برای ایتام و محسنین، تامین بسته‌های معیشتی برای نیازمندان و دریافت زکات فطره و کفاره تشریح کرد.
کد خبر: ۱۰۹۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱ 18 March 2023

«محمد شجاعان» ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و سال نو، در تشریح برنامه‌های کمیته امداد استان یزد به راه اندازی مراکز اطعام مهدوی در سطح استان یزد برای تامین اطعام و افطاری نیازمندان خبر داد و گفت: این نهاد در ماه مهمانی خدا با تبعیت از مولی امیرالمومنین(ع) و باتوجه به سفارش ها و روایات فراوان اسلامی که در خصوص اطعام محرومان، بخصوص اطعام و افطار دادن به روزه داران رسیده است، شیوه های مختلفی برای دریافت کمک‌های مردمی برای اطعام مددجویان تحت حمایت در طی سال به ویژه ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است که طبخ غذای گرم، کفاره عمد و غیر عمد، طرح همیان مولا (بسته غذایی)، نذر و قربانی و عقیقه از جمله این طرح هاست.

وی ضرورت کمک به ایتام و فرزندان محسنین را در ماه رمضان یادآور شد و گفت: مردم خداجوی استان یزد می توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، یتیم یا فرزند نیازمند (محسنین) مورد نظر خود را انتخاب کرده و ماهیانه حداقل ۵۰ هزار تومان به آنها کمک کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان افزود: نیکوکاران یزدی همچنین می توانند با ثبت نام در سامانه اینترنتی ekram.emdad.ir حمایت ایتام و فرزندان نیازمند مورد نظر خود را بر عهده بگیرند. این سامانه قابلیت انتخاب شهر، جنسیت(دختر ، پسر)، سن و مبلغ اهدایی را دارد.

وی ضمن دعوت از مردم و خیران یزدی برای مشارکت در طرح اطعام نیازمندان، تاکید کرد: مردم نیکوکار استان یزد می‌توانند برای ارائه کمک‌های خود به نیازمندان از طریق شماره گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۳۶۷۷۷۷۷۷ اقدام کنند.

شجاعان اظهار کرد: پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سراسر استان آماده دریافت نذورات مردم شریف هستند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار