رییس شورای اسلامی شهر یزد:
رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های این شورا در دوره جدید عدالت در توزیع بودجه و اعتبارات در نقاط مختلف شهر است.
کد خبر: ۱۰۷۳۲۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵ 22 October 2022

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، عزیز الله سیفی در آیین بهره‌برداری از پروژه بازپیرایی بوستان شاه ابوالقاسم و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی منطقه بافت تاریخی یزد گفت: هر هفته افتتاح یا بهره برداری از یک پروژه عمرانی در شهر یزد اجرا می‌شود.

وی تکمیل طرحهای نیمه تمام شهر را سیاست شورای اسلامی شهر یزد در دوره جدید دانست و گفت: این اقدام را از ابتدای فعالیت شورای ششم در دستور کار قرار دادیم و به طور معمول هر هفته حداقل یک طرح مورد بهره برداری قرار می گیرد.

سیفی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال برای شورای اسلامی شهر در دوره ششم ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است تلاش می‌شود که برای تمام مناطق شهر از این بودجه استفاده شود.

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به طرح های عمرانی گفت: امسال طرح عمرانی تقاطع محمود آباد آغاز می‌شود که پروژه‌ای متفاوت خواهد بود، در این طرح نیاز به تملک و آزادسازی نیست همچنین تأسیسات شهری مانند مخابرات، گاز و فاضلاب جابه‌جا نخواهد شد و میدان روگذر با سه خط عبور و قطر ۴۶ متر در این مکان احداث شود.

سیفی خاطر نشان کرد: در مناطق پنجگانه شهرداری شاهد تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی هستیم، عملکرد عمرانی مناطق مناسب بوده و زیرسازی و آسفالت معابر نیز در مناطق شهرداری به شکل مناسبی در حال انجام است.

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار در اولویت آسفالت هستند تصریح کرد: در مناطق حاشیه‌ای از جمله محله حسن آباد، صدر آباد، اسکان و معابر امام شهر آسفالت معابر با سرعت در حال انجام است.

به گفته وی، مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری خاطرنشان کرد: با اقدامات شهرداری بسیاری از طرح های نیمه تمام به مرحله نهایی و بهره‌برداری رسیده است، حتی طرح هایی که مدت زیادی تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، در کمتر از شش ماه به صورت کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سیفی ادامه داد: برای هر سال فعالیت شورای شهر و شهرداری نیز یک طرح بزرگی تعریف کردیم که امید است بتوانیم زمینه بهبود وضعیت شهر و رفاه حال شهروندان را هرچه بیشتر فراهم کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: تمام اقدامات مجموعه مدیریت شهری در راستای رفاه و آسایش شهروندان طرح ریزی شده و باید برای این مهم همه پرسنل مجموعه بزرگ شهرداری هم پیمان باشند.

بازپیرایی بوستان شاه ابوالقاسم یزد در متراژ ۱۲۰۰ متر مربع با هزینه ۲۶ میلیارد ریال انجام شده است و عملیات اجرایی طرح های عمرانی منطقه بافت تاریخی نیز با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال آغاز شد.

منبع: ايرنا
برچسب ها: بودجه ، عدالت ، افتتاح
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار