رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به وجود طرح‌های سرمایه‌گذاری این شهر بعضاً با عمر بیش از ۱۲ سال که هنوز در حد همان متن قرارداد باقی مانده است، تاکید کرد: تاخیر در این طرح‌ها بیش از این به صلاح شهر، شهرداری و حتی سرمایه گذار نیست.
کد خبر: ۱۰۶۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ 21 September 2022

«محمدمهدی نیکونژاد» در چهل و هفتمین جلسه کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: موضوع اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری و همچنین طرح‌های مشارکتی بین شهرداری و سرمایه گذار باید با دقت و اهتمام ویژه پیگیری شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: تاخیر در این طرح‌ها بیش از این به صلاح شهر، شهرداری و حتی سرمایه گذار نیست.

به گفته وی، در این جلسه تاکید شد که سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری موانع و مشکلات پیش روی طرح‌های مشارکتی را ابتدا شناسایی و سپس نسبت به رفع این موانع اقدام کند.

این عضو شوای شهر افزود: باید مشوق‌هایی به سرمایه گذار اعطا شود تا با انگیزه و اشتیاق در یک بازده زمانی مشخص، طرح را به سرانجام برساند.

نیکونژاد افزود: قسمتی از وقفه ها و موانع پیش روی طرح‌های سرمایه گذاری، مربوط به نبود یکپارچگی بین بخشی در شهرداری و قسمتی دیگر نیز مربوط به مشکلات بیرون از شهرداری است که باید جهت رفع آن ارتباط بین دستگاه های خدمات رسان و سایر ادارات در حوزه های تخصصی و مربوط به طرح‌های سرمایه گذاری تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از طرح‌های سرمایه گذاری بیش از ۱۲ سال از زمان انعقاد قرارداد آن‌ها میگذرد اما همچنان در حد همان متن قرارداد باقی مانده است، در حالی که باید تاکنون شاهد افتتاح و بهره برداری آنها باشیم که این موضوع به ضرر شهر، شهرداری و سرمایه گذار است و شهرداری و سرمایه گذار را به واسطه این تاخیر خسته می‌کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد در پایان گفت: شهرداری باید برای انعقاد و اجرای طرح‌های سرمایه گذاری بیش از پیش تلاش کنند چرا که درآمد ناشی از آن می‌تواند به عنوان درآمد پایدار برای شهرداری محسوب شود و در این زمینه کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر یزد، این موضوع را در جلسات مختلف پیگیری خواهد کرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار