سخنگوی شورای شهر یزد مطرح کرد:
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد از تصویب صدور پروانه رایگان برای بازسازی ساختمان‌های آسیب دیده از سیل، در شورای اسلامی شهر یزد خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۲۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵ 17 August 2022

حجت الاسلام «سید محمد ناصر حیدری» امروزر چهارشنبه گفت: در راستای حمایت از خانواده‌های آسیب دیده از سیل و کمک به نیروها و نهادهای مختلف در بازسازی ساختمان‌ها، پروانه برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌های آسیب دیده ناشی از سیل اخیر با مصوبه شورا به صورت رایگان صادر می‌شود.

وی با بیان این که مقرر شد ظرف 15 روز آینده با محوریت کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد، لایحه تکمیل تر در راستای حمایت از آسیب دیدگان از سیل بررسی و به صحن شورا ارسال شود، افزود: صدور مجوز به منظور کمک و مساعدت به تجدید بنای منازل مسکونی تخریب شده یا تائید ستاد مدیریت بحران شهرداری، نسبت به صدور پروانه ساختمانی حداکثر تا بنای 300 مترمربع، برای بازسازی و نوسازی همان ملک یا زمینی که دولت به عنوان جایگزین ملک آسیب دیده معرفی می‌کند، است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد نیز در ادامه گفت: مهلت سه ماهه ای هم برای چک های مالکانی که ملک آن ها در سیل اخیر دچار خسارت شده است در شورای اسلامی شهر یزد به تصویب رسید.

حجت الاسلام حیدری در پایان گفت: با توجه به این که در سیل اخیر تعدادی از املاک تجاری و مسکونی در سطح شهر دچار خسارت شده است شهرداری یزد در جهت مساعدت به مالکیت واحدهای تجاری یا مسکونی که در سیل اخیر دچار حادثه شدند درخواست اخذ مهلت برای پرداخت بدهی به شهرداری را داد که در صورت بررسی و استعلام به همراه تاییدیه بازرسی، تاریخ چک‌هایی که سررسید آنها در ماه مرداد، شهریور و مهر سال جاری است به مدت سه ماه بدون در نظر گرفتن هزینه تاخیر، به تعویق بیافتد که به تصویب شورای اسلامی شهر یزد رسید.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بازسازی ، پروانه ، سیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار