نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران باید صادقانه وارد این عرصه شوند و صادقانه در این مسیر حرکت کنند و انحرافی نداشته باشند؛ رعایت امانت موجب افزایش اعتماد به رسانه‌ها می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۰۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳ 09 August 2022

به گزارش ایرنا آیت الله محمد رضا ناصری روز سه شنبه در بازدید از دفتر ایرنا یزد که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد با تبریک این روز به خبرنگاران ایرنا، رضایت خدا را در این عرصه مهم دانست و اظهار داشـت: مسیر ما مسیر خداست و سهم کسانی که در عرصه اطلاع رسانی به مردم گام بر می دارند سنگین است.

وی امانت داری را ضرورت دیگر رسانه دانست و با بیان اینکه در گفتارها و نوشته ها باید صداقت و امانت را مد نظر داشته باشیم تصریح کرد: رسانه نباید در فضای مجازی که حقیقت ندارد و صداقتی در آن نیست غرق شود .

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه باید امانت خدا را به اهلش برسانیم اضافه کرد: گاهی در عرصه خبر، امانت داری نمی شود و البته آنهایی که تعهد دارند امانت داری می کنند، گاهی برخی رسانه های معاند خبرها را تکه و پاره یا و کم و زیاد می کنند و طبق میل خود منتشر می کنند تا جامعه را منحرف کنند.

وی بی تفاوتی و ناامیدی جامعه را هدف این دسته از رسانه های معاند دانست و گفت: مهم است که حالت انفعالی در مقابل دشمن نداشته باشیم؛ باید در مقابل دشمن فعال بود و نباید ساده از کنار مسائل گذشت .

ناصری، القای خوبی ها و ارزشها به جامعه را وظیفه رسانه دانست و افزود: انسان ها را به سمت خوبی ها سوق دهیم و شیطان را دور کنیم؛ وظیفه رسانه این است که هدایت های خدایی و ارزشها را مد نظر داشته باشد و انسانها را از بدی ها جدا کند چون انسان امانت الهی است و غیر از این خیانت است.

وی ادامه داد: دشمن در صدد است که مسمومات را به خورد ما دهد ، می خواهد مزاج ها را عوض کند که باید جلوی ان بایستیم و این وظیفه خبرنگاران است.

کاظم شاملو رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد هم در این بازدید که رییس و معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد هم حضور داشتند، مختصری از سابقه فعالیت خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی را ارائه و از حضور نماینده ولی فقیه در استان یزد در دفتر ایرنا قدردانی کرد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار