رئیس کمیسیون امور داخلی، کشور و شوراها: سند همکاری بلندمدت بین دو کشور، در حال نهایی شدن است و سند همکاری‌های فرهنگی نیز امضا شده است.
کد خبر: ۱۰۵۳۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵ 28 June 2022

 اعضای هیات کمیسیون امور داخلی، کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی که به روسیه سفر کرده اند، با رئیس و اعضای ارشد کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور دیدار و گفتگو کردند.


محمدصالح جوکار در این دیدار گفت: ما برای توسعه روابط دو کشور اهمیت بسیاری قائل هستیم و در این راستا انعقاد قرارداد جامع بلندمدت بین ایران و روسیه و تلاش برای شناخت بیشتر دو ملت ضروری است.


نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: روابط دو کشور در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار تاثیرگذار بوده و می‌توان با تعمیق همگرایی بر این اثرگذاری افزود.


وی با اشاره به اینکه سند همکاری بلندمدت بین دو کشور، در حال نهایی شدن بوده و سند همکاری‌های فرهنگی نیز امضا شده است، اظهار داشت: امیدواریم با تصویب این دو سند راهبردی در مجلس شورای اسلامی، زمینه تحکیم همگرایی دو کشور فراهم شود.


جوکار ادامه داد: اقدامات خصمانه آمریکا و ناتو و همچنین تحریم‌های غرب علیه روسیه نشان داده که لازم است کشور‌های همسو از جمله ایران و روسیه در همه حوزه‌ها، مراودات خود را بویژه در زمینه مسائل اقتصادی و بانکی افزایش دهند.


رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه هم با اشاره به روابط رو به توسعه تهران و مسکو در همه زمینه‌ها گفت: شرایط جدید جهانی به همه ما یادآوری می‌کند که باید ایران و روسیه بیش از پیش به هم نزدیک شوند.


النا پامفیلووا انتقاد شدید از اقدامات غرب ضد کشورش تصریح کرد: متاسفانه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق، همه امورات خود را بدست غربی‌ها سپردیم، اما ضربات سهمگینی دریافت کردیم.

برچسب ها: سند ، تدوین ، روسیه ، فرهنگی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار