معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان یزد گفت: تا نیمه تیرماه نهاده با ارز ترجیحی خریداری و تحویل دامداران خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۵۲۳۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶ 23 June 2022

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهدی غیب اللهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قریب ۵۰ درصد دامداران نزدیک به مرحله بحران در زمینه تامین نهاده‌ها هستند، اما با تمهیداتی که در نظر گرفته ایم نخواهیم گذاشت که به بحران بخورند اظهار کرد: تا ۱۵ روز اول تیرماه نهاده با ارز ترجیحی خریداری و تحویل خواهد شد.

وی افزود: تمهیداتی را با اتحادیه و تشکل‌ها در نظر گرفتیم و در حد‌توان نهاده را با ارز نیمایی خرید و با ارز ترجیحی توزیع کنید تا نیمه اول تیرماه که نهاده به استان برسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان یزد در مورد وضعیت نهاده‌های دام و طیور استان یزد گفت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۳۰ هزار تن انواع نهاده ها، کنجاله سویا، ذرت، سبوس و جو در استان توزیع شده که نزدیک ۵۰ درصد آن به طیور اختصاص پیدا کرده و بیش از ۵۰ درصد آن در زمینه دام بوده است.

غیب اللهی تصریح کرد: نهاده‌ها از طریق ارز ترجیحی و سامانه بازارگاه بارگذاری شده که خود دامداران و اتحادیه خریداری کرده اند و ما در سال ۱۴۰۰ مشکلی در زمینه تامین نهاده‌ها نداشتیم.

وی با اشاره به این‌که در ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری زمان اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه سازی قیمت‌ها تا این تاریخ با ارز ترجیحی بارگزاری شد و وجه آن هم از طریق اتحادیه ها، و مرغداران و دامداران پرداخت شد گفت: اما متاسفانه بحث تحولات منطقه ای، عدم تخصیص ارز و عدم تحویل میزان نهاده‌ای که می‌بایست از کشور اوکراین تحویل ایران می‌شد مشکلاتی در بر داشت که از آن میزان نهاده چیزی حدود ۱۷ هزار تن سهم استان تحویل نشد.

مهدی غیب اللهی خاطر نشان کرد: تمهیداتی در نظر گرفته شد که این میزان نهاده‌ها به افرادی که هزینه را واریز کرده اند از طریق شرکت پشتیبانی تا هفته آتی تحویل شود و مشکل هم مرتفع خواهد شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار