سرپرست شبکه بهداشت مهریز:
سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهریز گفت: همکاری بین بخشی و ادارات و دستگاه‌ها برای اجرای سند تدوین بیماری‌های غیرواگیر ضروری است.
کد خبر: ۱۰۵۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸ 21 June 2022

دکتر «علیرضا پورمازار» در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، بیشترین علت مرگ و میر در جامعه را بیماری‌های غیرواگیر دانست و همکاری بین بخشی و ادرات و دستگاه‌ها جهت اجرای سند تدوین بیماری‌های غیرواگیر را خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه دیابت یکی از بیماری‌های شایع در استان است، تصریح کرد: اولویت این کمیته‌های سلامت و امنیت غذایی باید بیماری دیابت باشد و بر آموزش افراد و مردم و راه‌های کنترل و پیشگیری و درمان بیماری تاکید شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهریز اجرای اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود پشه آئدس به استان را خواستار شد و افزود: دفن بهداشتی زباله و خشکاندن جاهای مرطوب و خودداری از نگهداری لاستیک‌های مرطوب که محل رشد این پشه‌ها است برای جلوگیری از شیوع این بیماری تاثیرگذار است.

«حسن جانفدا» مدیر گروه سلامت در بلایا و حوادث و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم اظهار کرد: جامعه‌ای ایمن است که با مشارکت مردم و نهادهای مختلف و دخالت مسئولان محلی و همکاری‌های بین بخشی تلاش می‌شود تا رخداد سوانح و حوادث در آن به حداقل یا به صفر برسد.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های ایمن محور و بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های تمام بخش‌های درون سازمانی و بین بخشی به ویژه استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد و تقویت حس مشارکت شهروندان از جمله مولفه‌های پیوستن به جامعه ایمن است.

جانفدا استخرهای ناایمن کشاورزی و معابر و مدارس ناایمن و پارک‌ها و فضای سبز را از مهمترین موارد نا ایمن برشمرد و بیان داشت: این موارد باید در اولویت دستگاه‌های متولی برای ایمن سازی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان، «مصطفی زارع زاده» معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مهریز نیز آموزش و پرورش را بستر مناسب برای جامعه ایمن دانست و گفت: در حوزه آموزش و پرورش با آموزش معلمان و همچنین دانش آموزان و خانواده‌ها می‌توان در راستای جامعه ایمن گام موثری برداشت

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار