استاندار یزد:
استاندار یزد با اشاره به ظرفیت ایجاد شده برای پرداخت بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری به وسیله تهاتر گفت: دستگاه‌های دولتی یزد از این ظرفیت استفاده کنند.
کد خبر: ۱۰۴۷۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹ 25 May 2022

«مهران فاطمی» امروز در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: ظرفیت تهاتر نفت الان تبدیل به قانون شده و هیچ فشاری هم بر دستگاه‌های دولتی نیست به همین دلیل باید از این ظرفیت برای تهاتر مطالبات دستگاه‌ها با شهرداری استفاده شود.

وی ادامه داد: این فرصت بهترین زمان است که دستگاه‌ها بدون اینکه فشاری را متحمل شوند، تمامی بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند به همین دلیل باید همه دستگاه‌ها از آن استقبال کنند.

استاندار به مسائل مطرح شده در ارتباط با فضای سبز برخی محلات یزد اشاره کرد و گفت: ما نمی‌توانیم در بخشی از شهر منازل مسکونی را در داشته باشیم اما حتی یک لکه کوچک فضای سبز هم در این منطقه نداشته باشیم.

فاطمی با بیان اینکه تامین رفاهیات مردم وظیفه همه ماست و باید تمام توان خود را در این حوزه به کار بگیریم گفت: در صورتی که برای تامین این فضا در مناطق نیاز به پیگیری قانونی داشته باشد، اعلام شود تا برای رفع آن اقدامات و پیگیری‌های لازم صورت پذیرد.

وی در ارتباط با باند دوم فرودگاه یزد که زمین معارض دارد گفت: لازم است جلوی ساخت و ساز در این زمین گرفته شود و با واگذاری زمین جایگزین به مالک مشکل باند دوم را برطرف کنیم چرا که اگر این اتفاق نیفتد، هیچ زمان دیگری امکان ساخت باند دوم را نخواهیم داشت.

استاندار به مباحث مطرح شده در ارتباط با جابجایی ریل قطار یزد اشاره کرد و گفت: کار مطالعاتی دقیقی باید انجام دهیم که بهترین تصمیم در این حوزه گرفته شود و بتوانیم در قالب یک مدل مناسب و کاربردی زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کنیم.

فاطمی تاکید کرد: دولت در حال حاضر امکان آزادسازی و جابجایی کامل آن را ندارد ولی در صورتی که طرح مناسبی در این حوزه داشته باشیم امکان جذب سرمایه‌گذار برای آن وجود دارد.

وی افزود: هم در حوزه جابجایی ریل قطار و هم در ارتباط با مخازن نفتی لازم است کارگروه مشترکی بین دستگاه‌های مربوطه برگزار شود و در آن ساز و کار مناسب در این حوزه مشخص شود.

استاندار خاطرنشان کرد: در ارتباط با روشنایی معابر باید اقدامات متعددی صورت پذیرد که نخستین فعالیت در این حوزه باید شناسایی نقاط مشکل دار به لحاظ روشنایی و رفع آن در کوتاه مدت است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار