معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد گفت: اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یکی از ضرورت‌های کشور است که انجام آن از سوی مسئولان مختلف یک الزام عقلی است و از قاچاق برخی کالاهای اساسی به سایر کشورها جلوگیری می‌کند.
کد خبر: ۱۰۴۴۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳ 12 May 2022

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مسعود عظیمی روز پنجشنبه در شورای اداری مهریز افزود: در توزیع یارانه‌ها انحراف وجود داشت و به دست مردم نیازمند واقعی و ضعیف نمی‌رسید که دولت به نتیجه رسید این وضعیت را تغییر دهد و همه مدیران، فرمانداران، افراد تاثیرگذار و مردم و جوانان برای اجرا و تبیین این طرح پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه در طرح هوشمندسازی یارانه نان سنتی، افزایشی در نرخ نان نخواهیم داشت ادامه داد: در گذشته، آرد رایانه‌ای به نانوا داده می‌شد که بخشی از آن تبدیل به نان می‌شد و ممکن بود بخش قابل توجهی از آن به دلیل انگیزه فراوان ناشی از اختلاف سرسام آور قیمت بازار آزاد تبدیل به آرد قاچاق شده و یا از شبکه خارج و به مصرف تولید بیسکوییت و شیرینی برسد.

این مسئول با تاکید بر اینکه هدف اصلی این طرح تحول اصلاحی استفاده همزمان از منافع اصلاح قیمت و حفظ قدرت خرید مردم است تصریح کرد: سایر اقلام مشمول ارز ترجیحی به تدریج طی روزها و ماه‌های آینده از دامنه شمول این نوع ارز خارج خواهند شد.

عظیمی تصریح کرد : برای کسب اطلاعات بیشتر یا هرگونه پرسش به سامانه رسیدگی به درخواست یارانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرسhemayat.mcls.gov.ir مراجعه و یا با مرکز پاسخگویی تلفنی آن وزارتخانه به شماره ارتباطی ۶۳۶۹-۰۲۱ تماس حاصل کند.

به گفته وی، ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه، از قلم افتادگان، جاماندگان و منصرفین دوره قبل به زودی از طریق وب‌گاه سازمان هدفمندسازی یارانه ها و رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد و همراهی مردم و مسئولان برای اجرای درست آن نیاز مبرم است.

همچنین فرماندار مهریز در این جلسه گفت: رئیس جمهوری و دولت سیزدهم تمام آبروی خود را برای نجات وضعیت اقتصادی کشور گذاشت تا این طرح اجرا شود و همه ما باید در این زمینه همکاری و کمک کنیم و اطلاع رسانی برای انجام آن ضروری است.

محمد دهقان بنادکی با بیان اینکه همه رسانه‌ها برای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به دولت کمک کنند افزود : همه برای اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پای کار آمده و ما نیز برای اجرای این طرح بزرگ اقتصادی مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌ها و اتاق اصناف به جدیت اصناف و بازار را مدیریت کنند و همانند دوران شیوع کرونا در این عرصه مهم نیز پای کار بیایند گفت: یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران این شهرستان، نحوه عملکرد آنها در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌هاست و باید در انجام این ماموریت مهم اراده کنیم تا با سربلندی و موفقیت اجرا شود.

فرماندار مهریز همچنین اقناع‌گری را بزرگترین و مهمترین الزامات موفقیت در این طرح ذکر و بیان کرد: همه ما در تبیین این طرح بزرگ و محوری رسالت خطیر و مسئولیت داریم و باید از فواید و اثرات مثبت این طرح با مردم صحبت کنیم.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار