نماینده یزد:
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام پرداخت حقوق کارکنان عادلانه نیست گفت: در بودجه ۱۴۰۱ توجه ویژه به عدالت‌محوری در پرداخت حقوق کارکنان شده است.
کد خبر: ۱۰۲۲۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶ 17 January 2022

به گزارش روز دوشنبه دفتر این نماینده، محمدصالح جوکار در دیدار با جمعی از کارکنان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد افزود: بعضی کارکنان حقوق بیشتر و برخی دیگر با همان شرایط حقوق کمتری می‌گیرند و این اتفاق در سطوح استانی و ملی و حتی در یک دستگاه رخ می‌دهد و بی‌عدالتی‌هایی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه وجود چنین بی‌عدالتی‌هایی به هیچ عنوان قابل قبول نیست خاطرنشان کرد: در بحث پرداخت حقوق ما حتما باید عدالت داشته باشیم و بر اساس جایگاه و پست‌هایی که تعریف شده این عدالت به مرحله اجرا برسد.

جوکار به مباحث مطرح شده در ارتباط با دریافت حقوق بالا در وزارت‌خانه‌ها و مراکز ستادی دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر مصداقی در این زمینه وجود دارد حتما گزارش شود تا پیگیری لازم در ارتباط با آن داشته باشیم، چرا که چنین موضوعی هم به هیچ عنوان نباید در دستگاه‌ها مشاهده شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس، پرداخت حقوق را بر اساس جایگاه و رتبه‌بندی تعریف شده درست دانست و افزود: معنایی ندارد که یک وزارت‌خانه کارمندان ستادی خود را به صورت کامل تامین کند ولی در سطح استانی و شهرستانی حقوق و مزایای کمتری به کارکنان خود پرداخت کند.

جوکار فزود: در این موضوع باید یک انسجام جدی در بحث پرداخت حقوق به وجود آید و اگر مستندات لازم در این زمینه ارائه شود حتما بررسی و پیگیری صورت می‌گیرد اعتقاد ما این است که کار اجرایی در رده‌های صفی و در استان‌ها انجام می‌شود و بحث حقوق باید به این رده توجه بیشتر داشته باشد.

جوکار گفت: یکی از تاکیدهای ویژه‌ای که در ارتباط با بودجه ۱۴۰۱ شده این است که اولا بودجه‌های ملی حذف شده و در ردیف بودجه‌های استانی قرار بگیرد و به علاوه در حوزه پرداخت حقوق هم عدالت ویژه‌ای داشته باشیم.

منبع: ايرنا
برچسب ها: بودجه ، نماینده ، حقوق
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار