نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر می‌خواهیم انقلاب بماند باید بسیج، فرهنگ بسیجی و گفتمان بسیج زنده بماند بنابراین باید بسیج تقویت شده و گسترش یابد.
کد خبر: ۱۰۱۱۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲ 27 November 2021

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی در همایش قشر بسیج طلاب و روحانی استان یزد که با حضور فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از طلاب و روحانیون بسیجی برگزار شد با اشاره به مؤلفه‌های بسیج در قرآن اظهار داشت: بسیج رمز ماندگاری انقلاب است.

وی با اشاره به تحلیل دشمنان از وضعیت مسلمانان گفت: یک وضعیت این است که امام باشد و مردم رهبر داشته باشند، اما مردم با امام همراه نباشند، همچون 250 سال امامت معصومان دینی که مردم با امامان همراه نبودند. دشمن می‌داند که امام بدون امت اقتدار ندارد، دشمنان وقتی امام معصوم را برای خود خطرناک می‌دانند که همراهی امت با امام معصوم باشد.

حاجی‌صادقی افزود: وضعیت دوم این است که امت بدون امام خطر ندارند، مسلمانان اگر ولایت بالای سرشان نباشد برای ما خطر ندارند. دشمن هم امروز می‌گوید امت بدون ولایت خطر ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: وضعیت سوم که دشمنان از تحلیل امت اسلامی به آن دست یافتند این است که امت متصل به ولایت شکست ندارد و براساس این موضوع طراحی نقشه کرده است. اگر اکنون انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه‌ها و فشارها زنده مانده، پیشرفت کرده و جلو رفته به دلیل وجود اتصال مردم و ولایت و ولایت محوری مردم است. امروز دشمن به یک جمع‌بندی رسیده و تنها راه شکستن این انقلاب این است که نقطه اتصال امت و ولایت را از بین ببریم و با روش‌های مختلف، شبهات گوناگون با مسائل مختلف این اتصال را ضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: بسیج است که انقلاب را تضمین کرده و رمز ماندگاری انقلاب است، عظیم‌ترین و ماندگارترین یادگار امام خمینی (ره) بسیج است و اگر بتوانیم بسیج را نگه داریم انقلاب هم ماندگار است و دشمنان‌ قادر نخواهند بود ما را شکست بدهند.

حاجی‌صادقی تصریح کرد: اگر می‌خواهید انقلاب بماند و ما به وسیله انقلاب به نهضت ظهور برسیم باید بسیج و فرهنگ بسیجی زنده بماند، تقویت شده و گسترش یابد. اگر می‌خواهید شرایط ظهور را فراهم کنید باید به دو نکته و اصل تبری و تولی توجه داشته باشید، بسیج امروز تجلی مقاومت، تجلی انزجار و تبری از استکبار بوده و تجلی ولایت‌مداری، پیروی و تولی از ولایت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: بسیج یک سازمان یا نهاد کنار سازمان‌های دیگر ندانید بلکه بسیج را یک فرهنگ و یک گفتمان بدانید که ریشه در فرهنگ علوی، فاطمی و حسینی دارد، گفتمان بسیج؛ مجاهدت برای استقرار حاکمیت الهی و مبارزه با حاکمیت غیر الهی است.

در این مراسم از 12 طلبه نمونه در حوزه‌های علمی، ورزشی، جهادی خواهر و بردار بسیجی تجلیل به عمل آمد.

منبع: مهر
برچسب ها: بسیج ، انقلاب ، سپاه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار