نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه یزد گفت: مداحان با بهره‌گیری از شعرهای فاخر، سبک‌های ارزشمند مداحی؛ مکتب‌ساز جامعه ایران اسلامی بوده و در انتقال ارزش‌ها از نسلی به نسل بعد تلاش کنند.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹ 25 November 2021

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازیزد، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی به مناسبت هفته بسیج در دیدار با جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از جامعه بسیج مداحان استان با بیان اینکه یکی از وظایف هئیت‌های مذهبی جدا کردن جوانان از فرد‌گرایی و اتصال آن‌ها به جمع‌گرایی است اظهار‌داشت: دشمن امروزی جوانان ایران اسلامی را به سمت فردگرایی سوق می‌دهد و این از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، امنیتی برای جامعه اسلامی خطرناک است.

مدرسی یزدی افزود: ویروس کرونا به اقشار مختلف مردم آسیب‌ها، لطمه‌های سنگین و غیر قابل پیش‌بینی وارد کرد و آثار آن گریبان‌گیر بخش‌های مختلفی هم شد.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه یزد خاطرنشان کرد: از لطمات کرونا در این دوران برای آموزش و پرورش این بود که این اداره با نگاه خوشبینانه تنها به 20 درصد اهداف تربیتی خود دست یافت و به 80 درصد از اهداف تربیتی خود نرسید.

امام جمعه بخش مرکزی یزد از بسیج مداحان خواست تا با راه‌اندازی هیئت‌های خردسال و دانش‌آموزی در سطح استان و مدارس از این ظرفیت‌ها برای انتقال ارزش‌های فرهنگی به نسل جدید کمک کند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: مداحان می‌توانند با شعرهای فاخر و سبک‌های ارزشمند مداحی و در پرتو این سبک‌های مکتب‌ساز جامعه ایران اسلامی بوده و در انتقال ارزش‌ها از نسلی به نسل بعد تلاش کنند.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه عنوان کرد: بنابراین هئیات‌های مذهبی یزد در کنار سبک آفرینی مکتب آفرین باشند، همچنین شعرهایی در مقابله با ظلم و ستم بسرایند، شعرهایی که در آن عطوفت و مهربانی موج بزنند.

وی ادامه داد: علاوه بر مباحث معرفتی لازم است مردم را به سمت کار و تلاش و کسب اسقلال مالی سوق داده و حرکت‌ها را به سمت و مسیر رضایت الهی هدایت کنند.
سرهنگ حسین زارع کمالی، جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در این دیدار اظهار داشت: مداحان نقش عمده‌ای در تحقق اهداف بیانیه گام دوم دارند.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد باین کرد: حرف، صحبت، حرکت و زندگانی و مجموعه کارهای مداحان بیشترین نقش را برای رسیدن به اهداف انقلابی دارد و لذا یکی از وظایف مداحان کادرسازی برای انقلاب اسلامی است چون بیشترین کادر انقلابی را می‌توان در همین هیئات مذهبی ساخت.

زارع کمالی جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد هم در این دیدار اظهار داشت: آن چیزی که همواره مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است و از بچه‌های بسیجی انتظار دارند این است که از فرصت‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیج بلافاصله بعد از یوم الله 13 آبان تشکیل شد عنوان کرد: وقتی لانه جاسوسی توسط بسیج تسخیر شد، آمریکا عزمش را جزم کرد تا به جمهوری اسلامی ایران حمله کند اما تدبیر امام راحل(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین جواب آمریکا و استکبار بود و بسیج جواب حل مشکلات و بحران‌ها شد.

زارع کمالی با اشاره به اینکه بسیج مصداق تام و تمام تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است و منطق بسیج نیز همین است خاطرنشان کرد: در طول 42 سال که از تشکیل بسیج گذشت شاهد این بودیم که بسیج توانسته است با ایثارگری‌ها، ابتکارات و پشتکارهای خود تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: در بیانات امام خمینی آمده است که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، این جمله نقش مهم بسیج و مداحان را در زنده نگه داشتن اسلام بیان می‌دارد، هدایت صحیح در محرم و صفر، حفظ ارزش‌های ناب محمدی و ارزش‌های ناب اسلامی در دو ماه برنامه‌ها را برای یکسال آینده می‌چیند.

زارع کمالی افزود: برای رسیدن به هدف لازم است چالش‌ها و موانع رسیدن به قله را بشناسیم و برای حل چالش راهکارهای آن را بدانیم تا به هدف والای انقلاب اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی که در جهت زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت است برسیم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار