tabnakostan

ورود دادستانی به تملک و آزادسازی طرح‌های شهری یزد
شهردار دارالعباده یزد گفت: نگاه ویژه و دستورات راهگشای دادستان، گره‌گشای بسیاری از موانع در روند اجرای کامل طرح‌های شهری است.
افتتاح راه‌آهن یزد- اقلید توسط وزیر راه
طرح راه‌آهن یزد - اقلید که از مهم‌ترین طرح‌های ریلی کشور به عنوان حلقه اتصال کریدور ریلی شمال به جنوب محسوب می‌شود با حضور وزیر راه و شهرسازی مورد بهره برداری قرار گرفت.
محور ترانزیتی یزد - مهریز روشن می‌شود
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از ساماندهی راه‌های شهری و روستایی در این حوزه راهداری خبر داد و گفت: روشنایی مسیر یزد-مهریز در حال پیگیری و کارگاه آن فعال است و با پیگیری روزانه به زودی به سرانجام می‌رسد.
گفتمان آیت الله رئیسی گفتمان امامین انقلاب بود
استاد حوزه علمیه قم در یزد با برشمردن منش و سیره امام رضا (ع)، آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» را نه تنها خادم الرضا بلکه پیروی واقعی آن حضرت خواند و گفت: گفتمان آیت الله رئیسی، گفتمان امامین انقلاب بود.
تلاش برای تامین آب شرب پایدار در باغشهر تاریخی یزد
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد از اجرای دو طرح مهم در راستای تامین آب شرب پایدار شهرستان مهریز خبر داد.
کلنگ زنی ابرطرح انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد شاید ماندگارترین اقدام رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی در اذهان مردمان دیار قنات و قنوت و قناعت باشد؛ اهتمام و اقدامی ماندگار که امیدهای در حال رنگ باختن آنها برای تداوم زندگی و آبادانی و پیشرفت در این استان خشک و تفتیده را بار دیگر زنده کرد.
تداوم خدمت؛ بی وقفه و پرقدرت در استان یزد
استاندار یزد به همراه جمعی از مسئولان استان یک روز بعد از اعلام خبر شهادت رئیس دولت متبوعش و به تاسی از خدمتگزاری خستگی‌ناپذیرش، راهی چندین شهرستان استان شده تا بی وقفه و پرقدرت خدمت‌رسانی به مردم را دنبال کند.
رهبر انقلاب ۵ روز عزای عمومی اعلام کردند
بنا بر پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و در پی شهادت رییس جمهور، ۵ روز عزای عمومی اعلام شد.
خسارت بازگشایی راستگرد امیرچخماق صحت ندارد
شهردار یزد از نگاه ویژه شهرداری به بافت تاریخی شهر خبر داد و با اشاره به انتقاد‌هایی که در مورد بازگشایی راستگرد امیرچخماق مطرح شد، موضوع آسیب وارد آمدن به مجموعه تاریخی امیرچخماق با تردد در این راستگرد را کذب دانست.
فرزندان سرمایه‌ هستند/خانواده‌های پرجمیعت با برکت‌ترند
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت جلوگیری از تداوم کاهش نرخ جمعیت در کشورمان، گفت: خداوند فرزندان را سرمایه انسان‌ها خوانده و رزق و روزی رساندن به آن‌ها را وعده داده است.
توسعه تکنولوژی ۵G و فیبرنوری برای منازل یزد را دنبال می‌کنیم
مدیر مخابرات منطقه یزد با اشاره به سرمایه گذاری حدود چهار هزار میلیارد ریالی در مخابرات استان طی یک سال گذشته، گفت: در سال جاری توسعه تکنولوژی ۵ G و نیز توسعه فیبرنوری برای منازل را دنبال می‌کنیم.
یزد پیشرو در اجرای طرح بازتخصیص آب در کشور
مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد گفت: آب مصرفی ۳۱ رشته فعالیت صنعتی و معدنی با آب غیر متعارف باز تخصیص خواهد شد.
حفر چاه در خرانق هیچ آسیبی به قنات و آب آن نمی‌زند
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان یزد با اشاره به نگرانی‌های کشاورزان خرانق بابت حفر چاه آب گفت: حفر چاه در خرانق هیچ آسیبی به قنات و آب آن نمی‌زند.
آماده تامین سریع آب شرب خرانق با حفر چاه هستیم
مدیرعامل آبفا یزد با اشاره به اینکه حفر چاه در خرانق می‌تواند مشکل کمبود آب این منطقه را حل کند گفت: آماده تامین سریع آب شرب خرانق با حفر چاه هستیم.
آمار شیوع سرطان در اردکان از متوسط استان یزد پایین‌تر است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در پاسخ به شایعات مطرح شده در مورد آمار سرطان اردکان گفت: آمار شیوع سرطان در اردکان از متوسط استان یزد پایین‌تر است.
256 واحد در مرحله اقدام ملی بود که مراحل تحویل آن توسط بنیاد مسکن انجام گرفت
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد گفت: 256 واحد در مرحله اقدام ملی بود که مراحل تحویل آن توسط بنیاد مسکن انجام گرفت.
تایید نهایی 2 هزار و 800 متقاضی نهضت ملی مسکن در اردکان
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به ثبت نام هشت هزار و 400 نفر در نهضت ملی مسکن اردکان گفت: 2 هزار و 800 متقاضی نهضت ملی مسکن تایید نهایی در اردکان شدند.
اردکان فضای مجازی فعال و پرتنشی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه تعداد رسانه‌های دارای مجوز اردکان از انگشتان یک دست کمتر هستند گفت: اردکان فضای مجازی فعال و پرتنشی دارد.
برگزاری نشست‌های خبری شهرستانی استاندار اطلاع‌رسانی را به مسیر درست سوق می‌دهد
فرماندار شهرستان اردکان با اشاره به برگزاری نشست‌های خبری شهرستانی استاندار یزد گفت: برگزاری نشست‌های خبری شهرستانی استاندار اطلاع‌رسانی را به مسیر درست سوق می‌دهد.
افزایش چند هزار درصدی برخی عوارض و پرداختی‌های اردکان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد از افزایش تمامی اعتبارات، عوارض و پرداختی‌های شهرستان اردکان به نسبت دولت قبل خبر داد.
بیشترین میزان رشد ارزش افزوده استان مربوط به میبد و اردکان است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در اردکان گفت: بیشترین میزان رشد ارزش افزوده استان مربوط به میبد و اردکان است.
استاندار یزد خبر داد:
ابرپروژه انتقال آب در مسیر اردکان
استاندار یزد در پاسخ به شبهات مطرح شده در ارتباط با هزینه کرد اعتبارات شهرستان اردکان در دیگر نقاط، به بیان توضیحات کاملی در این رابطه پرداخت.
سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد حلقه ارتباط دانشگاه و صنعت است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: با تاسیس سراهای نوآوری در دانشگاه، حلقه میانی دانشگاه و صنعت را ایجاد کرده و در سال جدید مصمم هستیم با جذب واحد‌های مختلف فناور به رونق بازار کمک کنیم.
اقدام تحسین برانگیز مهدی طارمی برای آزادی زندانیان یزدی
مهدی طارمی لژیونر محبوب و ملی پوش فوتبال کشورمان طی اقدامی خیرخواهانه پیراهن خود را با امضاء بازیکنان تیم ملی جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کرد.
جمع آوری کالاهای تاریخ مصرف گذشته
به دلیل فروش اجناس تاریخ مصرف گذشته در یک واحد صنفی در یزد تمام اجناس و کالاهای غیر بهداشتی جمع آوری شد.
کمک 1 میلیارد تومانی خیرین شهرستان بهاباد در جشن گلریزان
جشن گلریزان شهرستان بهاباد با حضور خیرین و مسئولین این شهرستان برگزار شد و مبلغ 1 میلیارد تومان از سوی نیکوکاران این شهرستان اهدا شد.
کودک ۴ ساله مهریزی در استخر کشاورزی غرق شد
رییس اورژانس یزد از غرق شدن کودک چهار ساله مهریزی در استخر کشاورزی خبر داد.
جوکار مطرح کرد؛
انتقال آب خلیج فارس به ازای بهره‌برداری از چند معدن استان یزد
رییس کمیسیون شوراها در مجلس گفت: در دولت سیزدهم، رییس جمهور و وزرای صمت و نیرو موافقت کردند در ازای بهره‌برداری از دو یا سه معدن، انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد انجام شود.
رییس کل دادگستری استان یزد:
آزادی ۱۸۵ زندانی مالی از زندان‌های یزد/ یزد پیشتاز مصالحه در کشور
رییس کل دادگستری استان یزد از آزادی ۱۸۵ زندانی مالی جرائم غیرعمد در سال گذشته از زندانهای استان خبر داد.
جلوی صدور مجوز صنایع آلاینده در محور مهریز عقدا را گرفتیم
استاندار یزد در دومین نشست خبری خود با خبرنگاران شهرستانی یزد که با حضور بیش از ۳۰ مدیر برگزار شد، به سوالات فعالان رسانه‌ای شهرستان اشکذر پاسخ داد.