شهردار یزد با بیان این که سه طرح بزرگ شهرداری یزد در سه منطقه شهرداری در روز عید قربان افتتاح خواهد شد، گفت: طرح‌های تقاطع غیرهمسطح صاحب الزمان (عج)، بلوار آیت الله ابوترابی و فاز اول بوستان محیطی کویر در روز عید قربان با هزینه‌ای بالغ بر ۵۴۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۷۰۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۹ 10 June 2024

به گزارش تابناک یزد، «ابوالقاسم محی الدینی» با اشاره به این که طرح تقاطع غیرهمسطح صاحب الزمان (عج) با اعتباری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال قرار بود در ۲۲ بهمن سال گذشته افتتاح شود، اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص آن منطقه اعم از سنگی بودن زمین و همچنین تأخیر چهار ماهه در جابجایی تأسیسات بهره برداری از این طرح با تأخیر همراه بود امیدواریم این تقاطع در روز عید قربان به طور کامل افتتاح شود و در اختیار مردم برای بهره برداری قرار گیرد.

وی بلوار آیت الله ابوترابی را دومین طرح شهرداری عنوان کرد که در روز عید قربان با هزینه‌ای بالغ ۳۷۰۰ میلیارد ریال به صورت رسمی افتتاح خواهد شد و گفت: اولین تملکات این طرح از سال ۸۰ شروع شده بود و حدود ۴۰ درصد تملکات این بخش باقیمانده بود که شهرداری از سال ۱۴۰۱ و ابتدای سال ۱۴۰۲ به صورت جدی وارد تملک و آزادسازی باقیمانده زمین‌های در مسیر شد و کار را به اتمام رساند.

وی با بیان این که ایجاد بلوار آیت الله ابوترابی سال‌ها مورد انتظار و مطالبه مردم بود، افزود: ایجاد این بلوار، بلوار‌های امیرکبیر و بلوار آیت الله خامنه‌ای را به هم متصل کرده و دسترسی شهروندان را از این مسیر به میدان‌های امام علی (ع) و امام حسین (ع) تسهیل می‌کند و نقش بسزایی در کاهش ترافیک در معابر ذکر شده دارد.

محی الدینی با اشاره به این که این مسیر هم اکنون باز است، گفت: تملک و آزادسازی دو پلاک باقیمانده هم به اتمام رسیده و این طرح در روز عید قربان به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

شهردار یزد بوستان محیطی کویر را سومین طرح بزرگ شهرداری یزد برای افتتاح در روز عید قربان برشمرد و تصریح کرد: عملیات عمرانی ساخت بوستان محیطی کویر موسوم به اکوپارک که در ابتدای بلوار نصر قرار دارد، از سال ۹۷ شروع شده بود، ولی متأسفانه پایان همان سال متوقف شده بود.

وی بوستان محیطی کویر را با وسعت مجموع ۱۵۰ هکتار، اولین و بزرگترین مجموعه کویری کشور در نوع خود دانست و افزود: ادامه ساخت فاز اول این مجموعه با وسعت ۵۰ هکتار از سال ۱۴۰۱ با تلاش پرسنل منطقه یک شهرداری، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری و همچنین مجموعه عمرانی شهرداری از سر گرفته شد و به فضل الهی فاز اول این بوستان با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در روز عید قربان افتتاح و مورد بهره برداری رسمی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، محی الدینی در پایان گفت: فضای سبز و بوستان جنب مجموعه آپارتمان‌های شهید احمدی روشن از دیگر طرح‌های ارزشمندی است که آماده بهره برداری است که انشاالله در عید قربان افتتاح خواهد شد.

برچسب ها: یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار