مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد از کاهش ۱۸ درصدی تلفات جاده‌ای استان یزد در سال ۱۴۰۲ خبر داد که برای دومین سال متوالی نام این استان را در جایگاه نخست کشوری به لحاظ ارتقاء ایمنی و کاهش تلفات قرار داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۶ 26 May 2024

به گزارش تابناک یزد، محمد رستگاری از کاهش نرخ تلفات جاده‌ای استان یزد به میزان ۱۸ درصد طی سال ۱۴۰۲ خبر داد و اظهار کرد: بر اساس این آمار استان یزد برای دومین سال متوالی در جایگاه نخست برترین‌های کشوری به لحاظ کاهش نرخ تلفات جاده‌ای قرار گرفت.

وی افزود: کلیه عوامل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سراسر استان یزد در تمامی ایام سال به ویژه ایام پیک سفرها، شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا شاهد کمترین حوادث جاده‌ای بوده و بتوانیم با ایمن‌سازی محورها، جان افراد بیشتری را از خطر مرگ، نجات دهیم.

رستگاری خاطرنشان کرد: آشکارسازی نقاط پرحادثه، مرمت رویه راه‌ها، نصب علائم و تجهیزات ایمنی، خط‌کشی راه‌ها، ایمن‌سازی نقاط و تقاطع‌های حادثه‌آفرین از اقدامات مؤثری است که مجموعه راهداری به منظور کاهش حوادث جاده‌ای تا قبل از آغاز سفر‌ها در ایام مختلف سال، مبادرت به انجام آن می‌کند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار‌های ارائه شده، استان یزد در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ایمن‌ترین شبکه جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی راهداری یزد، رستگاری در پایان مهم‌ترین دلایل ثبت این آمار را افزایش کمّی و هوشمندانه گشت‌های پلیس‌راه، اجرای عملیات اصلاح شیب‌های شیروانی به طول ۲۷۳ کیلومتر، رفع نقاط حادثه‌خیز به تعداد ۲۰ مورد، تقویت علائم افقی و عمودی (شش هزار و ۸۳۹ متر خط‌کشی، اجرای شیار لرزاننده به طول ۴۳۳ کیلومتر، نصب چشم‌گربه‌ای به طول ۱۳۲ کیلومتر، مرمت و نصب حفاظ به طول ۱۹ کیلومتر، تهیه و نصب هزار و ۹۲۰ مترمربع تابلوی اطلاعاتی و ۲۷ هزار و ۶۶۰ عدد تابلو‌های مسیرنما، جناغی، اخطاری، انتظامی و ...) عنوان کرد.

برچسب ها: یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار