کاروان فرهنگی هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که هم‌زمان با دهه کرامت، مسیر حرکت هشتمین امام شیعیان جهان حضرت امام رضا(ع) در ایران را برای اجرای برنامه‌های خود انتخاب کرده است، از عصر امروز برنامه خود را از شهرستان ابرکوه استان یزد دنبال خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۱ 14 May 2024

به گزارش تابناک یزد، حرکت تماشاخانه سیار در مسیری با عنوان «مسیر هشتم» رقم می‌خورد و طی این برنامه، با همکاری مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری به اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری با موضوع و سیره و روش زندگی امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی از جمله نمایش، نقالی، قصه‌گویی، منقبت‌خوانی و مسابقه در استان‌هایی که مسیر حرکت امام هشتم هست، می‌پردازد.

شهرستان‌های ابرکوه، تفت، یزد و اشکذر از استان یزد نیز از این جریان مذهبی و فرهنگی بهره‌مند خواهند شد و بر همین اساس اولین اجرای این کاروان در استان یزد، عصر امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ از ساعت ۱۷:۰۰ در خیابان سرو شهرستان ابرکوه و اجرای دوم نیز ساعت ۲۰:۰۰ امروز در پارک مهتاب مهرآباد این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری یزد، این رویداد همزمان با دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) با اجرای نمایش «خداداد» به نویسندگی سیروس همتی و کارگردانی مهدی خجسته‌گی اثر راه یافته به بخش پایانی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی آغاز شده و تا میلاد امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

این نمایش داستان پسری روستایی را روایت می‌کند که با مادربزرگ خود زندگی می‌کند. ناگهان مادربزرگ دچار بیماری‌ای می‌شود و پسر نذر می‌کند برای شفای مادربزرگ به سمت مشهد حرکت ‌کند و....

حسام زمانی‌پور بازیگر، فاطمه فرکی، سیدمهدی مرادیان و منصوره اسماعیلی بازی‌دهندگان عروسک و مهدی خجسته‌گی، مرتضی عقیقی، سمیرا منزه، مهسا زمانی، محمدجواد سعادت و مهران جنتی صداپیشه‌گان این نمایش هستند.

برچسب ها: یزد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار