امام جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه امسال ۲۲ میلیون نفر از ۱۰۰ کشور جهان در مراسم اربعین حضور داشتند، گفت: پیاده‌روی اربعین مدال افتخاری برای مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان است.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴ 09 September 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، آیت‌الله سیدناصر محمدی با اشاره به سالروز واقعه 17 شهریور، اظهار داشت: این روز یکی از مهمترین روزها و وقایع در تاریخ انقلاب اسلامی ایران  به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: در 17 شهریور 1357، رژیم خون‌ریز، بی‌رحم و سفاک آمریکا، در این روز مردم بسیاری را به شهادت رسانید و در حالی که جمعیت فوق العاده زیادی در تهران آمده بودند و در میدان شهدا امروز که آن زمان (ژاله) نام داشت تجمع کرده بودند، یکی از جنایت‌های بزرگ تاریخ رقم خورد و جنایتکاران رژیم طاغوت مردم را در این روز به گلوله بستند.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه آمار شهدای این روز 500 نفر گفته شده و 4000 نفر هم گفته شده افزود: از آنجا که خیلی از شهدا را جمع کردند و بردند، آمار دقیقی از تعداد شهدای این روز در دست نیست.

محمدی بیان کرد: یک زمانی بختیار پس از اینکه فرار کرده بود و با صدام همدست شده بود، عنوان کرد که ما اگر دو میلیون نفر از مردم ایران را بکشیم تا این رژیم جمهوری اسلامی سرنگون شود ارزش دارد؛ این صحبت به خوبی رژیم طاغوت را معرفی می‌کند.

وی به سالروز ارتحال آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و افزود: ایشان نخستین امام جمعه تهران بودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دست مبارک حضرت امام خمینی(ره) به این عنوان منصوب شدند.

امام جمعه موقت یزد همچنین با بیان  اینکه سالروز شهادت آیت الله مدنی دومین شهید محراب را هم در پیش رو داریم گفت: این نماز جمعه به سادگی حفاظت نشده است و شهدای بسیاری برای حفاظت از انقلاب و نماز جمعه داده‌ایم.

محمدی به برگزاری نماز جمعه یزد در مسجد ملااسماعیل اشاره کرد و افزود: یکی از شهدای والامقام محراب، حضرت آیت‌الله صدوقی(ره) بودند که در همین مسجد به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند و با همین خون‌ها و به دست مردم این نماز حفظ شده است.

وی نماز جمعه را خار چشم کفار و منافقین دانست و افزود: هر چیزی که ارزش بالاتری داشته باشد، قطعا هزینه نگهداری آن هم بیشتر است و به همین دلیل هم هست که دشمن این میزان هجمه و تبلیغ سوء علیه نماز جمعه دارد.

امام جمعه موقت یزد به برگزاری آیین باشکوه پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: این واقعا جای افتخار و بالندگی است که بیش از 22 میلیون نفر از صد کشور جهان در این مراسم شرکت کردند.

محمدی با اشاره به اینکه رسانه‌های استکبار همه در برابر این مراسم عظیم سکوت کردند افزود: رسانه‌های دشمن اگر در جایی شخصی عطسه‌ای کند که به نفع آنها باشد، صد بار آن را بیان کرده و به تحلیل می‌پردازند، اما در برابر این حماسه بزرگ یا سکوت می‌کنند و یا به ایرادگیری نسبت به آن می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز دیگر مردم فریب این رسانه‌ها را نمی‌خورند و به خوبی همه می‌دانند که هزینه‌های این مراسم بزرگ را مردم داده‌اند و شرکت کنندگان در آن هم مردم از 100 کشور هستند.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه امسال 22 میلیون نفر از 100 کشور جهان در مراسم اربعین حضور داشتند، گفت: پیاده‌روی اربعین مدال افتخاری برای مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار