مدیرکل آموزش و پرورش:
مدیر کل آموزش و پرورش گفت: کمبود سرویس یکی از مشکلات جدی مدارس است که برای رفع آن نیازمند همراهی و مساعدت همه دستگاه ها و اولیا هستیم.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱ 07 September 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، محمدکاظم رحیمی نژاد در جلسه‌ای که به‌منظور چاره‌اندیشی برای مشکل ترافیک و شلوغی معابر در اول مهرماه برگزار شد، با بیان این که باید مسائل ترافیکی طوری سازمان‌دهی شود که دانش‌آموز دسترسی بهتری به مدرسه داشته باشد، اظهار کرد: شناورسازی ساعات کلاسی مدارسی که در مکان‌های پر ترافیک یزد واقع شده است، می‌تواند تا حدی از بار ترافیکی این مناطق بکاهد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد ادامه داد: در برخی مناطق یزد با تغییر ساعت شروع کلاس و شناورسازی ساعات کلاسی احتمال مرتفع شدن مشکل ترافیک وجود دارد.
وی با بیان این که سرویس‌دهی صنایع بر مشکل کمبود سرویس مدارس دامن زده است، یادآور شد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهر ما نداشتن وسایل نقلیه عمومی جهت سرویس دهی به دانش آموزان است که بروز بیماری کرونا این مشکل را دو چندان کرد.
رحیمی نژاد ادامه داد: طبیعی است که نبود وسایل نقلیه عمومی برای سرویس‌دهی مدارس منجر به بالا رفتن حجم وسایل نقلیه شخصی برای جابه‌جایی دانش‌آموزان می‌شود؛ حجمی که بالاتر از ظرفیت خیابان‌های یزد است.
وی با بیان این که ساماندهی زودتر از موعد سرویس مدارس می‌تواند از ترافیک اوایل مهرماه تا حدی بکاهد، تصریح کرد: مدارس می‌توانند با مدیریت هرچه بهتر از ۲۶ شهریورماه مانور حضور تدارک دیده و بحث آشنایی دانش‌آموزان و سرویس‌دهی دانش‌آموزان را مدیریت کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: انتظار داریم در حوزه استانداری برنامه سرویس‌دهی صنایع را بازبینی کنند؛ چراکه اگر حتی ۱۰ دستگاه مینی‌بوس هم مؤسسات در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهند،تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک شهری مخصوصاً در مسیر رینگ شهری دارد.

رحیمی نژاد با اشاره به این که مکانیزه شدن سیستم سرویس‌دهی مدارس می‌تواند تا حد زیادی مشکلات را کاهش دهد، تأکید کرد: تا زمانی که بحث کمبود مینی‌بوس برای سرویس‌دهی مدارس جبران نشود، همچنان مشکل ترافیک پا بر جا است. وی افزود: در برخی موارد می‌بینیم که مینی‌بوس‌های یزد به کارخانه‌های دیگر شهرستان‌ها سرویس می‌دهند؛ این باعث تشدید مشکل کمبود سرویس شده است.
•┈┈••••✾•

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار