در قالب پویش «هلال رحمت»؛
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پویش «هلال رحمت» از نیمه اسفندماه جاری تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در تمامی ‌شعب جمعیت هلال احمر یزد برگزار می شود.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴ 13 March 2023

احمد لجه اظهار داشت: پویش «هلال رحمت» امسال برای دومین سال متوالی در نیمه دوم اسفندماه و در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان با هدف نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری، بسیج منابع مردمی و داوطلبی در تأمین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های کمتر برخوردار شهری و روستایی اجرا می‌شود.

لجه، بهره‌گیری از ظرفیت مددکاران اجتماعی برای شناسایی نیازمندان واقعی، هماهنگی با تولیدکنندگان اسباب بازی برای گنجاندن وسایل بازی و سرگرمی در بسته‌های اهدایی به کودکان بی سرپرست و هماهنگی با خیرین و اصناف برای تهیه بن غذا و بن کالا ویژه جامعه هدف را از دیگر رویکردهای پویش هلال رحمت سال گذشته برشمرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر تمامی فعالیت های امدادی، حمایت معیشتی و تامین امنیت غذایی قشرهای محروم نیز به منزله یک برنامه و راهبرد مهم مدنظر جمعیت هلال احمر است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: رشد سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی داروی بی بدیل جامعه امروز است و سازمان داوطلبان هلال احمر این برنامه‌های حمایتی را با مشارکت پذیری آحاد جامعه، به عنوان ارزشی اخلاقی، دنبال کرده است.

لجه افزود: سازمان داوطلبان به احترام شرکای اجتماعی خود اعم از خیرین، نیکوکاران، موسسه‌ها و تشکل های مردم نهاد، زمینه‌های مشارکت مردم را در بسترهای فناورانه و در امور مختلف، بیش از پیش فراهم کرده است.

وی عنوان کرد: نیکوکاران می‌توانند با شماره گیری کدهای دستوری #۹*۱۱۲* و#۱۱۲ *۷۴۱* یا واریز کمک های نقدی خود به شماره حساب های ۹۹۹۹۹ بانک ملی و ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ بانک مرکزی یا شماره کارت‌های ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ و ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶ در پویش «هلال رحمت» امسال مشارکت کنند.

به گفته لجه، این رویداد ملی با همکاری صدا و سیمای مرکز استان یزد ، ائمه نماز جمعه و جماعات در استان‌ها و خیرین و اصناف اشاعه و اجرا می‌شود و شعب جمعیت هلال احمر پس از جمع‌آوری کمک ها و هدایای مردمی، اقدام به توزیع آنها در بین محرومان حقیقی در اسرع وقت می‌کند.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار