وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی سکوی استعدادیابی برای تمام سطوح دانش‌آموزی گفت: دانش آموزان بعد از استعدادیابی باید به سمت فعالیت‌های مورد علاقه خود هدایت و در این مسیر تقویت شوند.
کد خبر: ۱۰۹۶۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳ 12 March 2023

یوسف نوری در پایان سفر خود به این استان، با حضور در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی که با مشارکت ۱۰ هزار دانش آموز برگزار شد، اظهار کرد: افزایش بهره‌وری در گرو دانش بنیان کردن تمام فعالیت تولیدی و اشتغال آفرینی است.

وی با بیان این‌که بخشی از حوزه‌های اقتصادی دارای بهره وری منفی است، افزود: دانش بنیان کردن حوزه‌های مختلف اقتصادی مانع بهره وری منفی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر اتفاقات نوآوری و ابتکارات در آموزش و پرورش پیش بینی نشود در بزرگسالی هیچ کس نمی تواند خلاقیت داشته باشد، مگر استثنائات که آن هم کم است.

نوری در ادامه راه‌اندازی سکوی استعدادیابی برای تمام سطوح دانش‌آموزی را ضروری دانست و تصریح کرد: دانش آموزان بعد از استعدادیابی باید به سمت فعالیت‌های مورد علاقه خود هدایت و در این مسیر تقویت شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت دانش آموزان ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی، خاطرنشان کرد: ایران در پنج المپیاد علمی برتر جهان دارای رتبه چهارم بین المللی است.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دانش آموزان ایرانی در آخرین المپیاد جهانی توانستند ۲۰ مدال طلا را به خود اختصاص دهند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار