امام جمعه بخش مرکزی یزد:
امام جمعه بخش مرکزی یزد بر لزوم توجه جدی به گردشگری اسلامی در دارالعباده یزد تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۳۴۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۱ 18 March 2022

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد پرخیر و برکت ولیعصر (عج) و آرزوی تعجیل در فرج آن حضرت اظهار داشت: در شریعت هیچ موضوع و محوری نیست که دارای حکم شرعی نباشد و محوری ترین موضوع ما نیز مهدویت است و مهدویت نیز دارای احکام شرعی فراوان و جامعی است.

وی عنوان کرد: مهدویت از لحاظ شرعی دارای ابعاد اعتقادی، رفتاری و گفتاری است؛ اعتقاد به آن حضرت به عنوان دوازدهمین امام معصوم (ع) و اعتقاد به تولد آن حضرت بر خلاف سایر فرق اسلامی و اینکه صاحب الزمان دادگستر جهان هستند نیز در ردیف واجبات قرار دارد.

مدرسی ادامه داد: در بعد گفتاری، دعا کردن برای آن حضرت یک وظیفه و مسئولیت شرعی است همچنین در بعد رفتاری نیز می توان به گذاشتن دست بر سر و قیام هنگام شنیدن نام مبارک حضرت ولیعصر (عج) اشاره کرد.

انتظار فرج از ویژگی های مکلفین در دوران انتظار است

امام جمعه بخش مرکزی یزد یادآور شد: وظایفی که مردم در دوران غیبت دارند به عنوان مسئولیت شرعی است، انتظار فرج از ویژگی های مکلفین در دوران انتظار است و صدقه دادن و مواظبت بر عدم آزار آن حضرت، موضوعاتی مهم در دوران انتظار تا ظهور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران و رشادت‌هایی که در رابطه با امنیت کشور به خرج می دهند و تلاش مداوم برای شناسایی مواضع نفوذی و برخورد قاطعانه در مقابل دشمن به ویژه در جریان حمله به مراکز جاسوسی اربیل در جوار مرزها که هدفی جز نا امن کردن کشور نداشته اند، عنوان کرد: این اتفاق پیام هایی ارزشمند دارد و نشان از قدرت موشکی ایران است و بزرگترین خطر و نمایش توانمندی برای دشمنان ما هم به حساب می آید.

دشمن از ورود به حوزه پیرامونی ایران دست بردارد

مدرسی تاکید کرد: این حرکت نشان از استراتژی جدیدی در سیاست دفاعی ما دارد و پیام سوم این حمله این است که دشمن باید بداند از ورود به حوزه پیرامونی ایران دست بردارد و البته سپاه می توانست از سوریه هم حمله کند اما از ایران حمله کرد که اعلام کند از این پس هر گونه تعرضی مستقیما با حمله و واکنش ایران مواجه می شود و بر همه کشورها و منطقه نیز توانمندی شاخص دفاعی ایران آشکار شد و این موضوع که رژیم اشغالگر توان دفاع را ندارد و نباید از آن پشتیبانی کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: ایران بر مناطق و کشورهای اطراف خود اشراف اطلاعاتی دارد و بر خلاف آنچه که دولت عراق اعلام کرد ما هیچ جاسوس‌خانه ای در این منطقه نداریم و این موضوع برای همگان روشن شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعدام دسته جمعی مسلمانان و شیعیان حجاز و حقوق دوگانه ای که غربی‌ها در این زمینه دارند، افزود: این یک نگاه خطرناک است که جریانات نامناسبی و ناشایستی به بار می آورد و لازم است در سطح بین المللی به آن توجه شود.

مدرسی، هفته سربازارن گمنام را نیز گرامی داشت و گفت: این نیروهای ارزشمند بخش زیادی از امنیت کشور را تامین کرده اند و مردم مرهون و مدیون تلاش ها و ایثار و تیزهوشی این عزیزان هستند و انشاالله در عرصه های مختلف ترویج مبانی نظام اسلامی موفق تر باشند چراکه هدفی جز حفظ امنیت و دوام کلمه حق در قالب نظام جمهوری اسلامی ندارد.

مروری بر اتفاقات تلخ و شیرین یزد در سال ۱۴۰۰

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سال نو و آرزوی سربلندی و عزت و رفاه برای مردم ایران اسلامی عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰ حوادث تلخ و شیرینی را داشتیم و از دست دادن شخصیت هایی نظیر زنده یاد آیت الله علاقه بند، رئیس فقید شورای شهر غلامحسین دشتی و ... که یاد همه عزیزان از دست رفته را گرامی می داریم.

مدرسی افزود: حوادث شیرینی نیز داشتیم در داخل کشور از جمله انتخابات دولت مکتبی، مردمی و جهادی در سال گذشته با دو اصل ایستادن در برابر زیاده خواهی ها چه زیاده خواهی های بیرونی و چه زیاده خواهی های درونی، مثل و اصل دوم نیز خدمت به مردم است.

سند تحول یزد با نگاه ویژه به اسناد بالادستی استان اجرا شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رونمایی سند تحول استان یزد اظهار داشت: در اجرای سند تحول باید به سند بالادستی یعنی سند آمایش به شکل هسمو و منسجم توجه شود به طور مثال در بخش کشاورزی باید الگوی کشت اصلاح شود و به سمت گیاهان کم آب خواه حرکت کنیم چرا که کمرنگ شدن و یا حذف کشاورزی کار درستی نیست.

مدرسی ادامه داد: از سوی دیگر گردشگری اسلامی باید مورد توجه باشد و میهمان نوازی یزدی ها نیز در ایام نوروز به شکل مشهود نشان داده شود و یک نکته مهم در این زمینه این است که در کنار فضاهای در نظر گرفته شده برای برپایی چادر مسافران، سالن های سرپوشیده ای نیز همراه با نظارت برای چادرزدن مسافران نوروزی در نظر گرفته شود و با توجه به احتمال هوای سرد و یا گرد و غبار باید در این زمینه نیز تمهیداتی در نظر گرفته شود.

وی، بحث تنظیم بازار را نیز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مسئولان اجرایی و نظارتی در این زمینه به شکل جدی‌تر پشت کار داشته باشند و در ایام تعطیلات نوروز نظارت ها و کنترل قیمت ها رها نشود.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار