عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار به نرخ مصوب از امروز ٢٦ اسفند ماه همزمان در بیش از ١٨١ مرکز عرضه در سراسر استان یزد آغاز می‌شود .
کد خبر: ۱۰۳۴۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸ 17 March 2022

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در ششمین جلسه کمیته راهبردی میوه تنظیم بازار استان یزد اظهار داشت: مقرر شد عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار با قیمت مصوب (٥ تا ١٥ درصد زیر قیمت خرده فروشی محصول در بازار استان) از ٢٦ اسفند ماه سال جاری به صورت همزمان از مجموع ١٨١ مرکز عرضه در سطح استان یزد آغاز گردد.


دشتی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته و همت و تلاش مجموعه همکاران سازمان تعاون روستایی و اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی استان طبق دستورالعمل‌های ابلاغی و تحت نظارت نهاد‌های بازرسی مرتبط از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون طی چندین مرحله قریب ٦٠٠ تن پرتقال والنسیا و ٤٠٠ تن سیب زرد و قرمز مرغوب برای توزیع با نرخ مصوب در ایام عید نوروز سال١٤٠١ تامین و به طور کامل به استان حمل و ذخیره سازی شده است.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در خصوص قیمت سیب و پرتقال تنظیم بازار برای مصرف کننده اظهار داشت: با تصویب ستاد تنظیم بازار استان مقرر شد سیب و پرتقال تنظیم بازار از ٢٦ اسفند ماه سال ١٤٠١ در سبد‌های ٩ تا ١١ کیلویی با تخفیف ٥ تا ١٥ درصد زیر قیمت خرده فروشی در بازار استان به نرخ مصوب پرتقال والنسیا و سیب زرد از قرار هر کیلو ١٢٠ هزار ریال و سیب قرمز از قرار هر کیلو ١١٠ هزار ریال از طریق بیش از ١٠٤ مرکز عرضه در سطح مرکز استان و شهرستان یزد و ٧٧ مرکز عرضه در سطح سایر شهرستان‌های تابعه استان یزد در دسترس عموم مردم شریف استان قرار گیرد.

 

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در کمیته راهبردی میوه تنظیم بازار ویژه توزیع در ایام عید نوروز سال ١٤٠١مقرر گردید میوه ذخیره شده در سردخانه طبق برنامه بین میوه فروشان معرفی شده از سوی صنف میوه و تره بار استان، مراکز عرضه شهرداری، فروشگاه‌های تعاونی مصرف کارکنان دولت و شرکت‌های تعاونی روستایی متقاضی توزیع گردد.

 

دشتی خاطرنشان کرد: مراکز توزیع معین شده با نصب بنری مشخص در محل عرضه تحت نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سازمان جهاد کشاورزی نسبت به توزیع میوه تنظیم بازار با قیمت مصوب و کیفیت مطلوب در سطح استان اقدام نمایند. روند توزیع میوه تا نیمه فروردین ماه ١٤٠١ ادامه خواهد داشت و همشهریان شریف استان می‌توانند با مراجعه به مراکز مشخص شده در سطح استان نسبت به خرید میوه تنظیم بازار با قیمت‌های مصوب اقدام نمایند.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد ابراز کرد: در سال جاری با هدف رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان به میوه تنظیم بازار در راستای ارائه خدمات الکترونیکی قریب ٢٠ درصد از سهمیه میوه تنظیم بازار استان یزد به صورت مجازی و الکترونیکی ثبت سفارش و درب منزل تحویل متقاضیان گردد.

 

وی در پایان تاکید کرد: شماره تلفن ١٢٤ واحد نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و ٣١٢٧ واحد بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان به صورت شبانه روزی پاسخگوی شکایات مردم در خصوص قیمت و کیفیت میوه تنظیم بازار عرضه شده می‌باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار