نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌ جمعه یزد گفت: مدیران باید با برنامه‌ریزی و شناخت ظرفیت‌ها و نیازها زمینه حضور مناسب جوانان را در مدیریت کشور فراهم کنند.
کد خبر: ۱۰۳۴۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸ 16 March 2022

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز چهارشنبه در نشست با گروهی از جوانان یزد با تبریک هفته جوان و اعیاد شعبانیه افزود: توسعه کشور در گرو بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و میدان‌ دادن به جوانان مومن، متخصص و انقلابی است .

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم نسل جوان ما، پویا، مترقی، متدین و متعالی باشد باید مراتب رشد را از دوران کودکی آنها آغاز کنیم، ادامه داد: دشمن تلاش‌های بسیاری کرده که کودکان ما از ابتدا، بی‌تعهد و فاقد خلاقیت و تفکر تربیتی شوند، زیرا همواره هدف، عقب نگه داشتن ملت‌ها بوده است.

امام‌ جمعه یزد با بیان اینکه برخی از اشتباهات در کشور باعث شده تا در بعضی از امور عقب باشیم، اظهار کرد: باید به صورت دقیق و علمی موانعی که در مسیر رشد علمی و پیشرفت کشور وجود دارد را بشناسیم و برای رفع آن موانع برنامه‌ریزی کنیم.

ناصری با تاکید بر اهتمام به دینداری گفت: دینداری نشان از هویت افراد دارد و دین به انسان‌ها هویت و شخصیت می‌دهد و فردی که هویت نداشته باشد با کوچکترین ناملایمتی به پوچی و ناامیدی می‌رسد و باید ارزش‌های دینی و انقلابی در جامعه تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه باید به فرزندان این مرز و بوم ابتدا هویت و شخصیت خدایی داد و در سنین بالاتر این شخصیت باید عمق پیدا کند تا بتواند مسیر خود را به درستی و در راستای تکامل ادامه دهد، اظهار کرد: باید در مقوله تربیت بر اساس یک الگو پیش برویم و بهترین الگو دین‌مداری است.

ناصری با اشاره به اینکه قدرت تعقل باید در جوانان ما تقویت و در کودکان نهادینه شود، افزود: اگر قدرت تعقل تقویت شود انسان از افراط و تفریط حذر می‌کند و گفته‌های افراد را بر اساس تعقل می‌سنجد و می‌تواند تفاوت بین حق و باطل را تشخیص دهد.

هفته جوان از میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) آغاز شده است .

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار