رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: سند تحول و تعالی برای برگزاری رویداد بزرگ این مجموعه در گام دوم انقلاب بسترسازی و در حال تدوین است که فاز نخست آن طی پنج سال آینده با رویکرد کارآفرینی در دستور کار قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۱۰۳۴۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳ 16 March 2022

به گزارش ایرنا، محمدرضا دهقانی اشکذری روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران استان افزود: در این راستا نقشه‌راه ۴۰ ساله دوم دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده تا در مسیر تعالی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف تحول و تعالی باید با فرهنگ‌سازی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این مجموعه بین اساتید و کارکنان تبیین شود، ادامه داد: نقشه راه دانشگاه برای حرکت در مسیر روز جامعه با چرخش به سمت رویکردهای اشتغال و کارآفرینی تدوین شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، نظام‌سازی ظرفیت‌های دانشگاه را جزو برنامه‌های محوری این مجموعه در راستای بیانیه گام دوم ذکر کرد و یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته ظرفیت‌های بسیار خوبی در ابعاد مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته که باید نظام‌سازی شود تا این حوزه‌ها به مردم معرفی شود.

دهقانی دیگر هدف مهم در طرح تحول و تعالی را برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت ذکر و بیان کرد: صنایع استان نیازمند کمک‌های کارشناسی دانشگاه در ابعاد مختلف هستند و در این خصوص تفاهم‌نامه‌های کاربردی بسته می‌شود تا براساس آن ظرفیت‌ها شکوفا شود.

وی یادآور شد: دانشگاه در قبال همکاری با صنعت برای رفع نیازها و مشکلات از بخش صنعت خواسته تا بستر حضور دانشجویان را در محیط‍‌های صنعتی فراهم کند تا بخش زیادی از کلاس‌های دانشجویان در این محیط‌ها برگزار شود.

به گفته وی، در دانشگاه آزاد اسلامی یزد هم‌اکنون ۱۶ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند و یکی از بزرگترین شبکه‌های دانشگاهی در استان محسوب می‌شود .

این مسئول در خصوص جهاد تبیین که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است نیز گفت: در راستای تحقق اهداف این مطالبه رهبر انقلاب ، دانشگاه خود را موظف می‌داند با همکاری بخش‌های مختلف بیش از پیش توانمندی های موجود را معرفی کند.

دهقانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یزد در سال‌جاری در جذب دانشجو رشد چشمگیری نسبت به سال قبل داشته و جزو استان‌های برتر در تمام گرایش‌ها به لحاظ رشد جذب دانشجو بوده است.منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار