همزمان با آخرین روز هفته درختکاری،‌جشن بزرگ درخت دوستی ویژه پدربزرگان،‌مادربزرگان و نوه‌هایشان برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۳۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵ 13 March 2022

مراسم جشن درخت دوستی همزمان با آخرین روز هفته درختکاری با حضور جمعی از کودکان به همراه پدربزرگان و مادربزرگانشان در بوستان شهدای یزد برگزار شد.
در این مراسم که به عنوان جشن درختکاری ویژه پدربزرگان و مادربزرگان و نوه هایشان برگزار شد،‌هر یک از پدربزرگ و مادربزرگ‌ها با غرس یک اصله نهال، این نهال را به نوه خود هدیه می دادند.
به هر یک از کودکان در این مراسم یک مرامنامه تحویل داده می شد که در قالب آن کودکان متعهد می شدند که علاوه بر بازدید در زمان های مشخص از این درخت، در نگهداری از محیط زیست و فرهنگ درختکاری توجه ویژه داشته باشند.
در متن این مرام نامه چنین آمده است: درختان شریان‌های زندگی بشریت به حساب می‌آیند و در عصری که حفاظت از محیط زیست و یکی از بزرگترین چالش‌های زندگی انسان به حساب می‌آید؛‌ درخت و فضای سبز در جامعه بشری اهمیت بالاتر و بیشتری پیدا می‌کند.
مسئله‌ای که به صورت مستقیم بر سلامت فردی و اجتماعی انسان تاثیرگذار است و کوتاهی در ارتباط با آن،‌ نقش بسیار مهمی در کاهش کیفیت و کمیت عمر افراد یک اجتماع دارد.
به همین دلیل، من به عنوان یک کودک؛ با هدیه گرفتن یک اصله نهال که در روز 21 اسفند 1400 و همزمان با آخرین روز هفته درختکاری قرن 14 متعهد می‌شوم تا:
1- همیشه و همه جا در حفاظت و حراست از درختان کوشا باشم.
2- هیچ زمانی با سهل انگاری خود به درختان آسیب نزنم.
3- تا جایی که در توان داشته باشم و امکان آن فراهم باشد،‌ نسبت به درختکاری اهتمام ویژه داشته باشم.
4- دیگران را سفارش به درختکاری و حفاظت از درختان کنم.
5- از درختی که امروز هدیه گرفتم در فواصل زمانی مناسب بازدید کرده و در صورتی که مشکلی برایش پیش آمده به ماموران فضای سبز شهرداری اطلاع دهم تا آن مشکل را برطرف کنند.
6- نسبت به نحوه حفاظت از محیط زیست مطالعه کرده و ضمن افزایش اطلاعات عمومی خود، به دیگران هم این مطالب را انتقال دهم.
از نکات قابل توجه این مراسم، عدم استفاده از بنر در طراحی مراسم و استفاده از عناصر طبیعی در زیباسازی محیط برنامه بود که خود در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست نقش قابل توجهی داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار