در جشن بزرگ درخت دوستی مطرح شد؛
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه توجه به درختکاری و حفاظت از محیط زیست به هفته درختکاری خلاصه نشود،‌ بر ضرورت جلب مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۳۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱ 13 March 2022

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی صداقت عصر شنبه در جشن بزرگ درخت دوستی که به مناسبت آخرین روز هفته درختکاری در بوستان شهدا یزد برگزار شد، اظهار داشت: امروز از بالغ بر ۱۰۰ دانش آموز دعوت شده که با پدربزرگان، مادربزرگان خود در این مراسم شرکت کرده و یک نهال را با همدیگر بکارند.

وی تصریح کرد: نکته مهمی که در این مراسم وجود دارد این است که در درجه نخست اهمیت بحث درختکاری به عنوان ریه شهر و عامل اساسی در پاکسازی هوای شهر است و به ویژه این موضوع در شهر میراث جهانی یزد که یک شهر صنعتی به حساب می‌آید اهمیت بسیار بیشتری دارد و باید به عنوان یک سنت به حساب آید.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد افزود: علاوه بر اینکه مسئولین به این موضوع اهمیت می‌دهند، مردم هم باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و همه برای ایجاد فضای سبز خوب و نگهداری آن دست به دست یکدیگر بدهیم.

صداقت افزود: این طرح امسال در هفته درختکاری در حال انجام است و امیدوارم که صرفه به این هفته بسنده نشود و در طول سال شاهد باشیم که مردم هم به مسئله درختکاری اهمیت می‌دهند و هم در حفاظت از فضای سبز و محیط زیست توجه دارند.

وی با اشاره به اینکه درختکاری جزو باقیات و صالحات است گفت: اگر این سنت حسنه در میان مردم نهادینه شود شاهد شهری زیبا، دوست داشتنی و با هوای پاک خواهیم بود و به همین دلیل باید به آن توجه کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ادامه داد: زمانی که ما کودکانمان را به همراه والدین و پدربزرگ و مادربزرگشان در مراسم‌های درختکاری کنار یکدیگر داشته باشیم، قطعاً در زمینه فرهنگ‌سازی این موضوع و انتقال این فرهنگ به نسل‌های آینده گام بلندی برداشته‌ایم.

منبع: مهر
برچسب ها: محیط زیست ، جشن ، درخت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار