راه‌اندازی مجتمع اردویی، فرهنگی و تفریحی «اردوبهشت» در یزد

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد از راه اندازی مجتمع اردویی، فرهنگی و تفریحی «اردوبهشت» ویژه جوانان و نوجوانان توسط این اتحادیه در شهر یزد خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۷ 19 June 2024

به گزارش تابناک یزد، «حسین میرشریف» در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی مجتمع اردویی، فرهنگی و تفریحی «اردوبهشت» در شهر یزد، گفت: طبق برآورد اولیه، فاز نخست این مرکز تا پایان پاییز امسال و فاز دوم آن تا پایان خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و جوانان و نوجوانان یزدی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: با مطالعه‌ی تمامی مقدماتی که در گذشته، مجموعه اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور در تمامی مراکز خود شروع به آغاز حرکتی نو کرده و با عنایت به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال ۱۴۰۲ در خصوص تقویت ساختار و زیرساخت‌های آموزش عمومی کشور (ارتقای وضعیت سخت افزاری و نرم افزاری آموزش و پرورش رسمی کشور در راستای تحقق عدالت اجتماعی در زمینه آموزش) بر آن شد تا از ظرفیت خود برای تأسیس مجتمعی در راستای دسترسی تمامی نوجوانان و جوانان به مراکز علمی - آموزشی و همچنین اردویی-تفریحی استفاده کرده و این مهم را به سرانجام برساند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان ادامه داد: تاکنون در شهر‌های کرمان، سمنان و رودسر، مراکزی افتتاح و به بهره برداری رسیده، اما آنچه در شهر یزد به دنبال آن هستیم می‌تواند یکی از بزرگترین، جامع‌ترین و به‌روزترین مراکز در خدمت نوجوان و جوانان کشور باشد.

میرشریف به اهداف راه اندازی مجتمع اردویی، فرهنگی و تفریحی «اردوبهشت» در یزد اشاره و اظهار کرد: برگزاری اردو‌های دانش آموزی از سراسر کشور در شهر یزد، رفع کمبود فضای اردوگاهی در داخل شهر و همچنین ایجاد فضای امن اردویی و تفریحی به ویژه برای دختران، از جمله اهداف راه اندازی این مجموعه در شهر یزد به شمار می‌رود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان با تأکید بر اینکه مجتمع اردوبهشت، مرکزی جذاب برای جوانان و نوجوانان یزدی خواهد بود، افزود: در طراحی اولیه، بخش‌های جذابی مثل اتاق فرار، بازی‌های فکری، هیجانی، شافل برد و کافه نوجوان با وسعت حدود ۵ هزار متر در مرکز شهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، این مجموعه با همراهی استانداری، آموزش و پرورش، شهرداری و نوسازی و نهاد‌های دغدغه‌مند درحوزه تربیتی نوجوانان و جوانان ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار