مافیای آب یزد کیست؟ / چه افرادی مجوز حفر چاه و برداشت آب در استان یزد گرفته‌اند؟ در این چند سال از آن چه استفاده‌ای کرده و به چه افرادی فروخته‌اند؟

به گزارش تابناک یزد، محمدرضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه، خاتم، بهاباد، بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با اشاره به مشکلات کشاورزان برای دریافت مجوز آب، عنوان داشت: به عنوان مثال به لطف صنعت، 168 لیتر آب از شهرستان بهاباد خارج می‌شود درحالیکه برخی از روستاهای بهاباد برای نیم لیتر آب با مشکل جدی مواجه هستند و بعضا حتی آب برای وضو هم ندارند.

وی در ادامه افزود: ولی از طرفی نیز الان در یکی از روستاهای بافق مجوز حفرچاه داده شده و به این وسیله در حال خشک کردن چندین قنات در این منطقه است و مناطق حاصل خیز بسیار خوبی را از بین می‌برد که منجر به نابودی چندی از روستاها نیز خواهد شد.

صباغیان با تاکید بر اینکه پشت دریافت مجوز آب مافیا است، خاطرنشان کرد: باید بررسی شود که چه افرادی مجوز حفر چاه و برداشت آب در استان یزد گرفته‌اند و در این چند سال از آن چه استفاده‌ای کرده و به چه افرادی فروخته‌اند، اگر این کار انجام شود می‌بینیم در برخی موارد افراد مشترک هستند. به نظر می رسد پشت دریافت مجوز های اب مافیایی قرار دارند به نحوی که به راحتی مجوز اب دریافت می کنند در حالیکه این شرایط برای خیلی ها مقدور نیست.