رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی:
امروزه در همه دنیا امام حسین(ع) را دوست دارند/ تاریخ حب الحسین را ثابت کرده است

به گزارش تابناک یزد، آیت‌الله احمد مبلغی در نشست علمی آموزشی بین المللی پیرغلامان حسینی که در بیت العباس یزد در حال برگزاری است، اظهار داشت: واژه پیرغلامان یک واژه معناداری است که وارد ادبیات حسینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: آنهایی که عمرشان را در راه خدمت به اباعبدالله الحسین(ع) گذاشته و تا سرحد پیری رفته‌اند این واژه به آنها مرتبط است و آنهایی که هنوز جوان هستند با پذیرش عنوان پیرغلامی، تاکید می‌کنند که تا ابد در این راه می‌مانند.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام حسین(ع) به ما ثابت کرده که می‌شود حب و محبت انسانی را در یک نقطه جمع کرد. امروزه امام حسین را همه دنیا دوست دارند و تاریخ این موضوع را ثابت کرده است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام حسین (ع) ادبیاتی را که برای تقویت انسان و انسانی دین ارائه کرده بی‌نظیر ‌و به خط قرمزهای انسانی در روز عاشورا تحت عنوان احرار تکیه کرد و نشان داد که بستن آب به روی انسان‌ها، آتش زدن خیمه‌ها و اسارت زنان و بچه‌ها جزو خط قرمزهای انسانی هستند.

مبلغی ادامه داد: آن حضرت نقطه بی‌بدیل مقاومت را در برابر ظلم به ما ارائه کرده است، امروزه اگر ما بخواهیم مقاومتی که در جریان است و این مقاومت که عزت برای مسلمانان می‌آورد را تقویت کرده و روح تازه در کالبد آن بدمیم، باید به امام حسین(ع) و نهضت آن حضرت که به نفع همه جامعه انسانی است رجوع کنیم.