اردکان، میزبان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

حسین پایدار با بیان اینکه این جشنواره با هدف آگاهی بخشی، اعتلای معرفت دینی و ترویج معارف رضوی برپا شده است، افزود: بخش آنلاین و بخش مکتوب این رقابت‌ها که از دوازدهم اردیبهشت‌ماه ۹۸ آغاز شده تا بیست و هشتم خردادماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: در این جشنواره، منابع منتخب مرتبط با سیره امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) و بخش ویژه آن مربوط به سیره حضرت امام جواد (ع) است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی اردکان با بیان اینکه علاقه مندان برای دریافت فایل کتاب‌ها می‌توانند به نشانی www.razavi.iranpl.ir مراجعه و یا برای دریافت امانی کتاب‌های مسابقه به کتابخانه‌های عمومی مراجعه کنند تصریح کرد: کتاب‌های «امام رضا (ع)» نوشته زهرا عبدی، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی و «هشت قصه از امام جواد (ع)» نوشته حسین فتاحی در بخش کودک و سه کتاب «راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر، «با کبوترهای گنبد» نوشته احمد میرزاده و «درختی که بال در آورد داستان‌هایی از زندگی امام جواد علیه السلام» نوشته مجید ملامحمدی در بخش نوجوان انتخاب شده است.
به گفته پایدار، پنج کتاب «مهارت‌های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا (ع)» نوشته علی جانفزا، «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، «درّ عصمت» نوشته علی اشرف عبدی، «زندگانی حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع)» نوشته محمدرضا سنگری و «سیره تقوی، ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع)» نوشته جواد محدثی در بخش بزرگسال، منابع معرفی شده برای این مسابقه هستند.

وی ادامه داد: همچنین برای آشنایی و علاقه‌مندی هر چه بیشتر خردسالان با امام رئوف، کودکان در این رقابت به ۲ شیوه ترسیم نقاشی و ارسال فیلم موبایلی و نوجوانان به شیوه‌های نقاشی، تکمیل پرسشنامه مکتوب یا الکترونیکی و ارسال یک فیلم موبایلی (شامل معرفی کتاب دلخواه اعم از منابع جشنواره و منابع آزاد مرتبط با موضوع) در این رویداد هنری شرکت می‌کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی اردکان اظهار داشت: برای بخش بزرگسالان نیز سه شیوه پرسشنامه مکتوب یا الکترونیک و ارسال ویدئو برای معرفی کتاب دلخواه یا ارسال معرفی کتاب دلخواه به‌صورت پویش نشست کتابخوان مجازی، پیش‌بینی‌شده است.

پایدار بیان کرد: برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ۲ سطح ملی و شهرستان معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از آنها تجلیل خواهد شد و با توجه به تعداد کتابخانه‌های شهرستان و میزان شرکت‌کننده، از هشت برگزیده تقدیر خواهد شد.

سال گذشته شهرستان اردکان درجشنواره خوارزی رتبه برتر استان یزد از نظر میزان شرکت کنندگان را کسب کرد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.