استاندار یزد:
بودجه اشتغال روستایی یزد باید تا دهم تیر 97 جذب شود

محمود زمانی قمی روز یکشنبه در کار گروه تخصصی اشتغال استان با قدردانی از حضور حماسه ساز مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس در باره عملکرد یزد در بخش وام اشتغال روستایی و عشایری اظهار کرد: یزد با توجه به هدف گذاری ها، همت و تلاش یزدی ها باید رتبه جذب اعتبار و تسهیلات اشتغال روستایی ، اول باشد.
استاندار یزد با تأکید بر لزوم تسریع در رفع نواقص جذب اعتبار تخصیص یافته تصریح کرد: برای نظارت بر تلاش بانکها در سرعت بخشیدن به پرداختها اگر لازم باشد شخصا در بانکها حضور خواهد یافت و برخی پرونده ها را نیز بررسی خواهد کرد. 
زمانی قمی یکی از مشکلات بانکها در پرداخت سریعتر تسهیلات را تعلل شهرداری ها عنوان کرد و افزود: این مجموعه ها موظف هستند تا خارج از نوبت به استعلام های بانک ها برای متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پاسخ دهند.
وی با بیان اهمیت اشتغال های کوچک خاطرنشان کرد: در جلسه آینده باید گزارشی از وضعیت اشتغال خانگی و خرد از سوی دستگاه های مرتبط و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان ارائه شود.
رئیس کارگروه اشتغال استان یزد در ادامه خطاب به فرمانداران یادآور شد: باید در ملاقات های مردمی به مشکلات مردم توجه جدی داشته باشید و علاج و درمان مشکلات و صیانت از انقلاب اسلامی را تکلیف خود بدانید.
استاندار یزد در ادامه با تأکید بر اینکه برای بقای جمهوری اسلامی باید از ارزش ها دفاع کرد، گفت: مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس با هوشمندی تمام و درک بالای مسئولیت پذیری برای نفی ظلم و ستم و آدمکشی و دفاع از مظلومان فلسطین به صحنه آمدند که جای تشکر دارد. .
در این جلسه گزارشی از وضعیت عملکرد دستگاهها ، بانکها و شهرستانها در جذب اعتبار اشتغال روستایی و عشایری ارائه شد.
سهمیه اختصاصی استان یزد در مرحله اول طرح اشتغال روستایی و عشایر 832 میلیارد ریال بود که سه برابر این اعتبارات ، طرح به بانکها برای دریافت تسهیلات معرفی شده است.