معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد از آغاز به کار مرکز رشد فناوری سلامت و فعالیت ده شرکت مرتبط با حوزه پزشکی همزمان با روز پزشک خبر داد.
کد خبر: ۹۸۸۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵ 23 August 2021

شکوهی با اشاره به سابقه همکاری پارک یزد با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) در راه اندازی و راهبری مرکز رشد بیوتکنولوژی در سال‌های نخستین فعالیت پارک، گفت: با آماده شدن زمینه‌های حقوقی و قانونی لازم و پس از عقد تفاهم‌نامه همکاری، موانع شکل‌گیری و توسعه شرکت‌های مرتبط با حوزه پزشکی در مرکز رشد فناوری سلامت برطرف شد.آغاز به کار رسمی مرکز رشد فناوری سلامت در استان یزد
وی امنیت حوزه سلامت را از جمله اولویت‌های پارک علم و فناوری یزد دانست و گفت: با توجه به توانمندی‌های گسترده موجود در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد و نیازمندی‌ها و برنامه‌های توسعه استان یزد، این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
شکوهی با تقدیر از همراهی‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد بر ادامه همکاری‌ها به ویژه در تامین فضای اداری و زیرساخت‌های لازم تاکیدکرد و گفت: پارک یزد آماده است چتر حمایتی خود را برای پوشش فعالیت‌های فناورانه در همه نهاد‌های متقاضی همراهی، به ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشروط به تامین زیرساخت‌های فیزیکی لازم بگستراند.
وی در پایان ضمن اشاره به ظرفیت‌های بزرگ حوزه فناوری‌های پزشکی و سلامت، اظهار داشت: همکاری‌های جدی ما با دانشگاه علوم پزشکی پس از آماده شدن بستر‌های حقوقی و قانونی لازم، تقریباً از ابتدای سال جاری آغاز شده و در همین مدت کوتاه شاهد رشد سریع تعداد موسسات و تقاضای متعدد پذیرش هستیم.
شکوهی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دانشگاه در آینده‌ای نه چندان دور، مرکز رشد فناوری سلامت به یکی از مراکز رشد فناوری بزرگ حوزه پزشکی در سطوح استانی و ملی تبدیل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار