معاون عمرانی استاندار یزد خبر داد؛
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۷۷۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶ 11 July 2021

به گزارش تابناک یزد به نقل از روابط عمومی معاونت امور عمرانی استانداری یزد، محسن صادقیان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی و تعاملات بین دستگاه های عضو این کارگروه، از افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبرداد و اظهار داشت: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.

محسن صادقیان افزود: برای پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز استان طی دو سال گذشته، کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور دستگاه های نظارتی و همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری‌ها، دفتر فنی استانداری و دفتر امور شهری و دفتر امور روستایی تشکیل شد و مباحث مختلفی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: این کارگروه صدور پروانه های ساختمانی برای اراضی مشاعی، راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخمانی در شهر یزد و بررسی گزارش تخلفات ساخت و ساز دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری را مورد بررسی قرار داده و اجرایی کرد.

صادقیان ادامه داد: یکی از کارهایی که در چند ماه گذشته در دستور کار قرار گرفت، کاهش زمان بروکراسی اداری صدور پروانه ساختمانی و افزایش تعاملات بین شهرداری و نظام مهندسی است که باعث شد امروز افتخار کنیم که با اصلاح فرآیندها و الکترونیکی شدن صدور پروانه ساختمانی، چرخه صدور پروانه در شهر یزد کمتر از ۱۵ روز طول می کشد.

وی تاکید کرد: در صورتی که شهروندان از کوتاه شدن روال اداری دریافت پروانه ساختمانی مطلع شوند، برای دریافت پروانه ترغیب می شوند و حتی می توانند با کمترین مراجعه به شهرداری، مراحل دریافت پروانه ساختمانی را طی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بیان کرد: این رویه می تواند در شهرداری‌های دیگر استان هم اجرا و فرآیند صدور پروانه اصلاح شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار