همایش ملی بحران آب و مدیریت آن در مناطق خشک ایران 14 و 15 بهمن‌ماه امسال به ميزباني دانشگاه یزد برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۴۸۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹ 15 September 2015


به گزارش تابناک یزد،دكتر "کمال امیدوار" دبیر علمی اين همایش ضمن اعلام اين خبر، در مورد هدف از برگزاری اين همایش تصريح كرد: مشکلاتی کم‌آبی و خشکسالی 15 سال گذشته کشور به ويژه در مناطق خشک ایران و از سوي ديگر افزايش مصرف آب علي رغم محدوديت منابع آبی باعث شده تا براي تداوم زندگي در اين قبيل مناطق از جمله استان يزد نيازمند تدبير باشيم چرا كه اگر با این شرایط پیش برویم، شاید یزد در چند سال آینده اصلاً جای زندگی نباشد.

وي افزود: این همایش در واقع زنگ خطری برای همه مردم كشورمان به خصوص ساكنان مناطق خشک ایران است تا از اين طريق اهتمام بيشتري براي مديريت منابع آبی محدود باقيمانده داشته باشند و درست مصرف كنند.

اميدوار در ادامه محورهای اصلي همایش را نيز شامل خشکسالی و تغییرات آب و هوایي، مديریت منابع آب در شرایط کم آبی، کاربرد و مدیریت آب‌‌های نامتعارف در مناطق خشک، مدیریت مصرف آب، بازیافت آب و توسعه پایدار، تاب آوری و مدیریت بحران و نيز مدیریت و انتقال بین حوضه‌ای، ذكر كرد.

وي آخرین مهلت ارسال مقالات به دبيرخانه همايش واقع در دانشگاه يزد را  15 آبان‌ماه اعلام كرد و گفت: نتایج داوری مقالات نيز تا پنجم دی‌ ماه اعلام مي‌شود و آخرین مهلت ثبت نام براي