رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد:
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد با اشاره به برخی از شکایت های مردمی از فعالیت موسسات حقوقی گفت: فعالیت و قراردادهای موسسات مذکور باید مورد رصد و نظارت قرار گیرد.
کد خبر: ۹۴۵۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ 04 March 2021

 

«مجید فرهمند زاده» در نشست با رئیس کانون وکلای دادگستری استان با بیان اینکه بعضا گزارشاتی از سودجویی برخی از افراد به عنوان وکیل به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ارسال می‌شود، گفت: این افراد با استفاده از ناآگاهی مردم در قالب موسسات حقوقی به ارائه خدمات حقوقی و قضایی اقدام می کنند که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: این موسسات وقتی در دادگاه با مشکل روبرو می شوند در اقدامی خلاف واقع با پادرمیانی یا مشارکت برخی از وکلا سعی در جلب رضایت شاکی و رفع اتهام از خود می کنند.

فرهمندزاده بر لزوم رصد و نظارت بر فعالیت ها و قراردادهای موسسات حقوقی تاکید کرد و افزود: کانون وکلای دادگستری باید مانع از مشارکت و فعالیت وکلا در اینگونه موسسات شود.

وی گفت: تنظیم وکالت نامه به صورت سفید از دیگر چالش هایی است که در حوزه فعالیت وکلا دیده می شود که کانون باید به صورت جدی به این حوزه ورود کند.

فرهمندزاده از ارائه وکالت تضمینی به عنوان یکی دیگر از چالش های این حوزه یاد کرد و افزود: تنظیم قرارداد در قالب وکالت تضمینی پرونده هایی را در محاکم استان ایجاد کرده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد افزود: فعالیت وکلا در حوزه مشخص شده در پروانه فعالیت خود از جمله مواردی است که باید مورد توجه کانون وکلای دادگستری استان قرار گیرد.

وی با اشاره به وجود برخی از پرونده ها در حوزه وکلا گفت: تشکیل چنین پرونده هایی و رسیدگی به آن شائبه هایی را برای مجموعه وکلا و دستگاه قضا استان در خصوص اعمال نفوذ به وجود خواهد آورد که ورود کانون وکلا به بحث صلح و سازش و حل چنین پرونده هایی بسیار راهگشا است.

انتهای پیام

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار