نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه به حفظ قرآن کریم به فهم بیشتر دورس سخت کمک می‌کند گفت: حلقه‌های حفظ قرآن کریم در حوزه‌های علمیه راه‌اندازی شود.
کد خبر: ۹۴۵۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵ 02 March 2021

 آیت‌الله محمدرضا ناصری در مراسم تجلیل از چهره‌ها و نخبگان قرآنی حوزه استان یزد که با حضور مدیر حوزه ارتباطات حوزوی دفتر تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: ما از کمرنگ شدن فعالیت‌های قرآنی در بین حوزویان متضرر شدیم و علما و شیعیان باید به صورت ویژه به امر حفظ و تفسیر قرآن کریم بپردازند.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در یک دوره‌ای  نسبت به حفظ قرآن کریم غفلت کردیم اما خوشبختانه در یک دهه گذشته شاهد توجه بیشتر به آموزش حفظ و تفسیر قرآن هستیم، رسول اکرم (ص) در حدیث ثقلین گفتند که اهل بیت و قرآن را دو گوهر جدا نشدنی هستند بنابراین حوزه‌ها به این دو بخش به یک میزان اهتمام داشته باشند.

ناصری افزود: بزرگان حوزه در کنار درس و بحث حوزه به حفظ و تفسیر قرآن می‌پرداختند، گزارشات واصله نشان می‌دهد که خوشبختانه اکنون در حوزه‌ به زمینه حفظ قرآن توجه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در حفظ تفسیر باید یکی از برنامه‌های مصوب طلاب مبتدی در سال‌های اول و دوم تحصیل بشود تصریح کرد: متاسفانه در زمینه حفظ قرآن ضعیف عمل کرده‌ایم و امید است با آغاز فعالیت دفتر قرآن و عترت حوزه‌های علمیه این نقص برطرف شود.

ناصری بیان کرد: حلقه های حفظ قرآن در حوزه‌ها راه اندازی شود، حافظان قرآن همواره اذعان دارند که حفظ قرآن کریم فهم سایر دروس را بهتر می‌کند و تاثیر زیادی در افزایش توانایی برای یادگیری سایر علوم دارد، حفظ قرآن برکات زیادی در زندگی عادی افراد دارد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار