مدیرکل زندان‌ها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی ۳۰۸ مددجو محکوم مالی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
کد خبر: ۹۴۲۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰ 21 February 2021

حسین سبزواری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 308 مددجو محکوم مالی از زندان‌های استان آزاد شدند که برای آزادی آنها مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 788 میلیارد ریال نیاز بود.

وی افزود: با تلاش و کوشش اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد مبلغ یک میلیارد و 703 میلیارد ریال از شکات گذشت رضایت‌مندانه اخذ شد و با پرداخت مبلغ 85 میلیارد ریال زمینه آزادی این 308 مددجو از زندان‌های استان فراهم آمد.

سبزواری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش بی‌وقفه کارکنان و اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد 179 مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات‌البین توسط مددکاران این ستاد و 129 مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات قرض الحسنه بانک‌های عامل از زندان آزاد شد.

نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد با اشاره به آزادی 19 مددجو محکوم مالی در بهمن ماه سال جاری تصریح کرد: بدهی این مددجویان مبلغ 347 میلیارد ریال بود که مبلغ 342 میلیارد ریال توسط اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت‌مندانه اخذ شد و با پرداخت مبلغ 5 میلیارد ریال زمینه آزادی این 19 محکوم از زندان‌های استان فراهم آمد.

وی ضمن تاکید بر فرهنگ‌سازی در عموم مردم جهت کاهش آمار ورود به زندان گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد فرهنگ‌سازی و جلوگیری از ورود به زندان است که در همین راستا طراحی بنرها و نصب آن در مکان‌های پر تردد شهر، ساخت ویدیو کلیپ و ساخت برنامه‌های تلویزیونی در دست اقدام است که امیدواریم با انجام این برنامه‌ها کاهش بسزایی در ورود به زندان‌ها را شاهد باشیم.

سبزواری عنوان کرد: هم اکنون تعداد 172 مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها مبلغی بیش از 178 میلیارد تومان نیاز است که چشم انتظار کمک مردم نوع‌دوست و نیکوکار استان یزد هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار