رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس گفت: صنایع پایین دست پتروشیمی مواد اولیه را با دو برابر قیمت خریداری می‌کنند.
کد خبر: ۹۴۲۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷ 21 February 2021

سیدعلی اکبر کلانتر در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان یزد اظهار داشت: کشور ما در دو قطب تولیدی قرار گرفته که یک قطب مربوط به کشورهای فقیر ولی با تولیدات ارزان و قطب دیگر کشورهای پیشرفته هستند که محصول با کیفیت و با قیمت مناسب تولید می‌کنند و این دو بخشی از عوامل مشکل در روند تولیدی ما است.

وی تصریح کرد: موضوع بسیار مهمی که این روزها در ارتباط با صنعت وجود دارد، بحث عرضه مواد اولیه پتروشیمی و فلز در بورس است که عمده مصرف کنندگان آن صنایع پایین دست است.

کلانتر با بیان اینکه در حال حاضر عمدتا مواد اولیه بیش از نیاز صنایع پایین دست تولید می‌شود گفت: چه اتفاقی می‌افتد که ما بیش از نیاز صنایع پایین دست مواد اولیه داریم ولی صنایع ما آن را با دو برابر قیمت مصوب خریداری می‌کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد افزود: زمانی که این موضوع رخ می‌دهد نشان دهنده وجود مافیایی در این حوزه است که سبب شده مشکلات فراوانی برای صنایع به وجود آید.
 
وی تصریح کرد: اطلاعات کافی در ارتباط با میزان نیاز صنایع به ویژه صنایع پایین دست وجود دارد که به راحتی می‌توان به هر مجموعه میزان مورد نیاز مواد اولیه را تحویل داد و به این وسیله زمینه‌ای برای کنترل قیمت‌ها را هم به وجود آورد.

کلانتر خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از صنایع دچار مشکلات فراوانی شدند و تداوم این روند می‌تواند وضعیت ادامه فعالیت آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.
انتهای پیام/
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار