معاون شهردار:
معاون امور عمرانی و زیربنایی شهردار یزد با بیان اینکه مناسب سازی معابر شهری ضروری است گفت: تمام طرحهای عمرانی شهرداری دارای پیوست مناسب سازی است.
کد خبر: ۹۲۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ 12 December 2020

محمد علی سلمانی ندوشن روز شنبه در نشست "مناسب سازی سطح شهر یزد" افزود: از سال گذشته چهار ناظر معلول برای پنج منطقه شهرداری یزد به کار گرفته شدند تا طرحهای  در دست اجرای شهرداری را به لحاظ مناسب سازی کنترل کنند و در صورتی که امضای آنها پای کار پیمانکاران نباشد، کار از پیمانکار تحویل گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه مناسب سازی دارای شیوه نامه و ضوابطی است ادامه داد: اغلب پیمانکاران دانش فنی در این زمینه ندارند بر این اساس با تصمیم گیری‌های انجام شده، تمام پیمانکارانی که از این پس می خواهند طرح های شهرداری را بر عهده بگیرند، باید آموزش‌های لازم را فرا گرفته و گواهی پایان دوره در این زمینه به شهرداری ارائه دهند.

معاون شهرداری یزد همچنین از راه اندازی دبیرخانه مناسب سازی شهری در شهرداری یزد خبر داد و اظهار داشت: معلولان تقاضاهای خود را به این دبیرخانه ارجاع می دهند و یک تیم سه نفر، درخواست‌های آنها را تا مرحله اجرا، پیگیری می کنند.

سلمانی ندوشن همچنین از ایجاد پارکینگ‌های اختصاصی ویژه معلولان در سطح شهر جهانی یزد خبر داد و یادآور شد: تابلوهای این ایستگاه ها تا پایان سال در نقاط مشخص شده، نصب خواهد شد.از برنامه ریزی برای مناسب سازی مناطق پرتردد این شهر  ظرف سه سال آینده خبر داد.

وی  با اشاره به اهمیت مناسب سازی شهری و اقداماتی که شهرداری یزد در این زمینه انجام داده است افزود: شهر یزد از مهرماه امسال به عنوان پایلوت شهر دسترس‌پذیر انتخاب شده و تلاش ما در شهرداری، مناسب سازی شهری برای تمام اقشار از معلولان ضایعه نخاعی تا زنان باردار، سالمندان، نابینایان و ناشنوایان است.
وی با اشاره به اقداماتی که تاکنون در این زمینه در سطح شهر انجام شده است اظهار داشت: مناسب سازی از اتوبوس‌های شهری آغاز شده و ۱۰ دستگاه اتوبوس مجهز به رمپ و قابل استفاده برای معلولان ضایعه نخاعی، کالسکه، سالمندان و ناشنوایان با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان خریداری شد.
سلمانی ندوشن  اضافه کرد: ۳۰ درصد از اتوبوس‌های قبلی نیز با تمهیدات سازمان اتوبوسرانی شهرداری یزد مناسب سازی شده است.
سلمانی ندوشن همچنین از ایجاد پارکینگ‌های اختصاصی ویژه معلولان در سطح شهر جهانی یزد خبر داد و یادآور شد: تابلوهای این ایستگاه ها تا پایان سال در نقاط مشخص شده، نصب خواهد شد.
وی با بیان اینکه مناسب سازی شهری در تمام شهر یزد ظرف سه سال آینده انجام می شودگفت: در همین راستا، طرح هفت خوان آغاز شده و پایش نقطه به نقطه یک مسیر رفت و برگشت ۱۰ کیلومتری توسط یک تیم در حال انجام است.
معاون شهردار یزد تصریح کرد: بر اساس این طرح تمام اصلاحات مورد نیاز برای مناسب شدن مسیر به منظور تردد اقشار مختلف از جمله معلولان، از قبیل همسطح سازی، اصلاح شیب، رفع موانع و غیره انجام می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار