مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: طرح آمران سلامت در راستای فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در ۸۳ پایگاه ثابت و سیار سطح شهرهای استان انجام شده است.
کد خبر: ۹۲۰۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷ 02 December 2020

محسن حرازی‌زاده یزدی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان با تشریح ماموریت‌ها و اقدامات جمعیت در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: همکاری و مساعدت دادگستری استان و جمعیت هلال احمر در راستای تصریح در روند رسیدگی به دعاوی جمعیت با اشخاص حقیقی و حقوقی و احقاق حقوق حقه جمعیت مورد توجه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است که در کشورهای مختلف فعالیت دارد و عمده فعالیت‌های این نهاد داوطلبانه و بشر دوستانه است.

حرازی‌زاده‌یزدی افزود: فعالیت‌های امدادی چه در حوادث و بلایایی که دست ساز بشر باشد و چه حوادث طبیعی که متاسفانه کشور ما نیز فارغ از این نیست اولویت اصلی این جمعیت است، یکی از اهداف این نهاد التیام آلام بشری و رسیدگی به دردمندان است، اینکه اگر جایی دردمندی دیده شد مراجعه و سعی کنیم دردی از آنها را کم کنیم.

حرازی‌زاده با بیان اینکه مهمترین پشتوانه ما نیروهای داوطلب است، بر آموزش نیروها و منابع انسانی با برگزاری کلاس‌های آموزش و بازآموزی مجازی و اطلاع‌رسانی عمومی به شهروندان تاکید کرد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان در سال گذشته 30 درصد بیش از هدف‌گذاری خود در بخش آموزش شهروندی اقدام کرد و با توجه به بحران کرونا در آینده بیشتر شاهد اقدامات آموزشی این جمعیت در بستر فضای مجازی خواهیم بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اقدامات صورت گرفته حوزه جوانان در رابطه با کرونا را اجرای طرح غربالگری و تب‌سنجی در مبادی ورودی شهرها در موج اول بیماری، اجرای طرح نذر سلامت با هماهنگی هیئات مذهبی در ابتدای محرم و اجرای طرح آمران سلامت که از 5 تا 15 آبانماه خبرداد.

وی گفت: طرح آمران سلامت در راستای فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل بهداشت فردی و اجتماعی عمدتاً جهت شهروندان بی‌توجه یا کم توجه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در 83 پایگاه ثابت و سیار سطح شهرهای استان انجام شد و روزانه 9 تا 10 هزار نفر در این رابطه ارشاد شدند.

حرازی زاده با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های فعالیت جمعیت بحث امداد و نجات است، گفت: در سطح استان 12 پایگاه ثابت امداد و نجات داریم که پایگاه جدید هم در حال احداث است که امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

وی از مشارکت حوزه جوانان با حوزه آموزش جمعیت هلال احمر استان در رابطه با آموزش داوطلبان خانه‌های داوطلب در قالب تفاهم‌نامه اخیر با کمیته امداد خبر داد و گفت: در این طرح دختران و زنان تحت پوشش خانه‌های داوطلب از خدمات آموزشی بهره‌مند می‌شوند.

حرازی زاده یزدی مشارکت خیرین استان در طرح‌های حوزه داوطلبان این جمعیت را قابل تامل خواند، اقدامات صورت گرفته در این رابطه را ایجاد بانک امانات وسایل توان‌بخشی و کمک درمانی مانند ویلچر و غیره در تمام شهرستان‌ها برای در اختیار قرار دادن آنها به صورت امانی جهت نیازمندان دانست و ابراز امیدواری کرد با مشارکت هر چه بیشتر خیرین شاهد توسعه خدمات در این بخش باشیم.

غلامعلی دهشیری, رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: فعالیت کردن در هلال احمر را عبادت است و یکی از نهادهایی که به لحاظ قدمت و سابقه فعالیت مردمی و بین المللی جزء پیشتازان کشور به حساب می‌آید، جمعیت هلال احمر است که از هدف و مقصود والا و ارزشمند آن مجموعه نشات می‌گیرد.

وی افزود: مأموریت اولیه جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در حوادث است اما وظایفی در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی دارد که عملکردش به ویژه در استان نشان می‌دهد این مسیر را در استان به درستی دنبال کرده است.

دهشیری اظهار داشت: جمعیت هلال احمر با هدف‌گذاری‌های انجام شده، به صورت فعالانه اما گمنام بستر مناسب و گسترده را برای مشارکت مردمی ایجاد کرده است و با به کارگیری نیروهای جوان، پرتلاش، مبتکر و پای کار به پایگاه بزرگ فعالیت‌های مؤثر اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده که کار ارزشمند امدادی انجام می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ابراز امیدواری کرد تا همکاری‌های دو نهاد در آینده بیش از پیش افزایش یافته و سبب خدمت بیش از پیش به مردم و توسعه کمی و کیفی اقدامات مشترک دستگاه قضا و جمعیت هلال احمر استان شود.
رئیس دادگستری استان تصریح کرد: عضویت در جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و تاثیر گذار افتخار بزرگی است.

وی با قدردانی از مسئولان جمعیت هلال احمر بیان کرد: فعالان در این مجموعه می‌توانستند با توجه به توانمندی در دیگر عرصه‌ها مشغول به فعالیت شوند اما به واسطه عشق به خدمت‌رسانی به مردم این کار را انتخاب کردند.

دهشیری با ملبس شدن به لباس جمعیت هلال احمر عضو داوطلب هلال احمر شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار