فرماندار مهریز گفت: کاهش مهاجرت بی‌رویه روستاییان به حاشیه شهرها در گرو تامین زیرساخت‌های اولیه زندگی به خصوص جاده مناسب است .
کد خبر: ۹۱۰۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴ 20 October 2020

رضا زارع زاده مهریزی روز دوشنبه در بررسی وضعیت جاده‌های بخش مرکزی که به صورت میدانی در مسیر میانکوه و روستای فخرآباد صورت گرفت افزود: تعمیر و بهسازی جاده‌های دوردست و مناطق محروم در اولویت دولت است .

وی با اشاره به اینکه تاکنون توسط دولت با پیگیری دهیاران و شوراهای اسلامی اقدام‌های خوبی برای جاده‌سازی و حفظ ابنیه‌ها صورت گرفته است ادامه داد: ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها از جمله بازسازی و بهسازی راه‌های روستایی باعث تسهیل در داد و ستد و افزایش درآمد مردم می‌شود.

همچنین رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهریز گفت: برای بهسازی، نگهداری و تکمیل برخی از جاده‌های روستایی پرتردد در بخش مرکزی شهرستان به همکاری و اختصاص بودجه نیاز است که امیدواریم توسط مسوولان اقدامات لازم به عمل آید.

محمدعلی باغبان افزود: همکاری و پیگیری دهیاران و همراهی مسوولان نقش مهمی در ایجاد زیرساخت ها به خصوص جاده‌های روستایی دارد که تاکنون با همت شوراهای اسلامی و فرمانداری برای بهسازی مسیرهای منتهی به بخش مرکزی اقدام شده است.

بخش مرکزی مهریز شامل پنج دهستان تنگچنار، ارنان، میانکوه، بهادران و خورمیزات است.  

مهریز ۷۰۰ کیلومتر جاده دارد

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتزی جنوب شهر یزد قرار دارد.

***

امام جمعه بهاباد با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت : نیروی انتظامی مظهر اقتدار ملی و نظام جمهوری اسلامی است .

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی روز دوشنبه به مناسبت هفته نیروی انتظامی درگفتگو با خبرنگارایرنا ، ضمن تجلیل از تلاشهای نیروی انتظامی درشهرستان بهاباد با بیان اینکه اهمیت حضور پلیس در جامعه بر کسی پوشیده نیست، افزود: حضور آن‌ها برای شهروندان مایه امید و امنیت مضاعف است به گونه‌ای که حتی نمی‌توان جامعه را یک روز بدون حضور ماموران تصور کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به اینکه امنیت نعمت الهی و مورد نیاز آحاد مردم و لازم است همه دستگاه ها در تولید و حفظ امنیت با نیروی انتظامی همکاری کنند افزود : نیروی انتظامی مایه اقتدار و امنیت کشور است.

امام جمعه بهاباد ادامه داد : نام نیروی انتظامی در تاریخ انقلاب اسلامی با شجاعت، دلاوری و ایثارگری غیورمردانی گره خورده است که با توکل به خداوند متعال و در راستای تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر گام برداشته‌اند.

***

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بافق گفت: سه هزار مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در این شهرستان رفع تصرف شد.

کاظم عابدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رفع تصرف با هدف حفاظت از عرصه‌های ملی و انفال و در اجرای حکم قضایی انجام شد.

وی تصریح کرد:تصرف اراضی یاد شده با حضور به موقع یگان حفاظت بافق شناسایی و با پیگیری و دستور دادستان شهرستان متوقف شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بافق بیان کرد: متصرفان اقدام به تصرف در سه هزار متر مربع از اراضی ملی مجاور مزرعه رستم آباد واقع در حریم شهر بافق کرده بودند که با گزارش یگان حفاظت اراضی شهرستان و ارائه شکایت کیفری به دادگاه، حکم قضایی برای رفع تصرف اراضی یاد شده اخذ و حکم با حضور ماموران نیروی انتظامی اجرا شد.

به گفته وی، یکی از وظایف مهم و حساس ادارات راهداری و شهرسازی صیانت و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و توجه ویژه به دفاع هرچه تمام تر از پرونده های حقوقی و کیفری مربوطه به اراضی ملی و حریم راه‌هاست.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جادهای بافق ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضایی شهرستان،  از مردم خواست هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به شماره ۰۳۵۳۲۴۲۴۰۱۵و ۰۹۱۰۳۳۳۹۷۴۵ یگان حفاظت اراضی این اداره گزارش کنند.

 از ابتدای سال ۹۹ تاکنون هفت هزار مترمربع اراضی دولتی این شهرستان از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید شده است.

وسعت اراضی شهرستان بافق افزون بر یک میلیون هکتار است که ۹۲ درصد آن عرصه های منابع طبیعی و بقیه عرصه‌های شهری و روستایی و جاده‌ای  است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار