نخستین اتوبوس مناسب سازی شده ویژه نابینایان و ناشنوایان شهر یزد همزمان با گرامیداشت روز جهانی نابینایان در این شهر راه‌اندازی شد.
کد خبر: ۹۱۰۱۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴ 18 October 2020

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: این اتوبوس مجهز به رمپ ویژه افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی و نرم افزار اعلام هوشمند نام ایستگاه‌ها داخل اتوبوس‌ به صورت شنیداری و نوشتاری برای دو گروه نابینایان و ناشنوایان است.

گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل حاکیست علی محمد عطابخش افزود: این اقدام توسط شورای شهر و شهرداری یزد  صورت گرفته است و قرار است تا پایان سال، ۲۷ اتوبوس مناسب سازی شده ویژه افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی، بینایی و شنوایی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد اضافه شود.

وی مناسب سازی ۱۶ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل معلولین در یزد طی جشنواره گردشگری معلولین را یادآور شد و گفت: پس از اتمام جشنواره، اتوبوس‌های مناسب سازی شده به عنوان اتوبوس‌های معلولان در یزد مورد استفاده قرار گرفتند و تا پایان سال این اتوبوس به نرم افزار اعلام هوشمند ویژه نابینایان و ناشنوایان مجهّز می شوند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه یزد به عنوان شهر پایلوت مناسب سازی شده در کشور انتخاب شده است اظهار امیدواری کرد: با مناسب سازی و تسهیل دسترسی افراد دارای معلولیت در سطح شهر و اماکن عمومی استان یزد بتواند شهر دوستدار معلول باقی بماند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار