استاندار یزد با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به ایجاد اشتغال در یزد گفت: سرعت ارائه تسهیلات خسارت دیدگان از کرونا در یزد افزایش یابد.
کد خبر: ۸۸۱۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵ 29 July 2020

محمدعلی طالبی در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی مختلف تعهداتی در جهت ایجاد اشتغال داده‌اند و این مقدار کمی است و استان توان و ظرفیت ایجاد اشتغال بیش از این ظرفیت‌ را دارد و می‌توان سقف تعهدات را افزایش داد.

طالبی گفت: هر روزه در استان هسته‌ها و عرصه‌های جدیدی برای کار و فعالیت مشاهده می‌شوند که می‌توانند به رونق هر چه بهتر فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال استان کمک کنند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید فارغ از سهمیه‌ها و آمارها در جهت رشد و توسعه اشتغال استان قدم‌های مثبت و سازنده بردارند و جبران مافات صورت گیرد، در سه ماهه اول سال درکیر کرونا بوده‌ایم که لازم است در ماه‌های جاری جبران کنیم.

استاندار یزد ادامه داد متاسفانه کرونا از بین نرفته و همچنان درگیر آن هستیم اما در حال حاضر بحث فعالیت اقتصادی به نوعی در حال انجام است و محدویت‌های اقتصادی ابتدای سال را نداریم.

طالبی در ارتباط با تسهیلات اشتغال و فعالیت‌های آسیب‌دیده از کرونا و خسارت‌های که ایجاد شده گفت: با اطلاع‌رسانی بیشتر می‌توانیم در حد سهمیه استان ثبت‌نام داشته باشیم و سهمیه تعیین شده استان را دریافت کنیم، متاسفانه تاکنون متناسب با افراد ثبت‌نامی تنها دو درصد سهمیه استان جذب شده است.

وی تصریح کرد: کار در حوزه بانک‌ها باید سریع‌تر انجام شود، بخشی از ناهماهنگی‌ها به دلیل معرفی نشدن رابطین بین بانک‌ها و اداره تعاون و کار و امور اجتماعی است، چون به مردم اطلاع‌رسانی دقیق نشده و برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه نکرده‌اند.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار