مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با تاکید بر اینکه کارکرد واقعی مساجد در یزد احیا شود گفت: برخی هیئت امنای مساجد مانع فعالیت‌های فرهنگی ‌می‌شوند.
کد خبر: ۸۵۸۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶ 04 June 2020

حجت الاسلام والمسلمین حسین زارع‌زاده با انتقاد از برخی هیئت امنای مساجد که بعضا مانع فعالیت‌های فرهنگی می‌شوند تصریح کرد: هیئت امنای مساجد باید کار فرهنگی را قبول کنند و به آن اعتقاد داشته باشند ولی برخی از هیئت امنا تنها به ساخت‌و‌ساز و توسعه فیزیکی مسجد توجه دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه در بسیاری از مساجد استان اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که می‌تواند برای دیگر مساجد الگو قرار گیرد افزود: باید بررسی دقیقی در این زمینه صورت گیرد و از موارد مختلفی که هر مسجد در رویکرد خود دارد گزارش‌گیری و موارد مناسب به دیگر مساجد تعمیم داده شود.

زارع‌زاده با تاکید بر اینکه اگر مساجد به کارکرد واقعی خود بازگردند بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می‌شود تصریح کرد: در صورتی که اهتمام لازم وجود داشته باشد، می توان این مشکلات را به خوبی مطرح کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مظفر سالاری مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یز هم در این نشست اظهار داشت: در بعد درون سازمانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اصل کار بر فعالیت‌های فرهنگی به ویژه برای کودکان، نوجوانان و جوانان است.

مسئول کانون فرهنگی هنری مساجد استان یزد گفت: فهرست 130 کانون برتر استان یزد آماده شده و یکی از ویژگی‌های موفقیت این کانون‌ها همدلی با هیئت امنای مساجد است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار