رئیس پلیس فتای استان یزد هشدار داد:
رئیس پلیس فتای استان یزد با تاکید بر افزایش تعاملات بین سازمانی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان گفت: با انتشار دهندگان اخبار جعلی کرونا در فضای مجازی برخورد می شود.
کد خبر: ۸۲۶۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹ 29 February 2020

سرهنگ مرتضی ابوطالبی با اشاره به آمادگی پلیس استان با توجه به وظیفه های محوله در برابر شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، از نخستین روز اعلام و مشاهده این بیماری در سطح استان و با توجه به طرح ها و سناریوی های پیش بینی شده، تیم های تخصصی پلیس بویژه در حوزه های مختلف، اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه را در این خصوص اجرایی کرده اند.

رئیس پلیس فتای یزد همچنین نسبت به شایعه سازی در فضای مجازی درباره ویروس کرونا به شدت هشدار داد و گفت: پلیس با کسانی که خبر‌های ساختگی و بی پایه و اساسی در این زمینه منتشر کرده و امنیت جامعه را بهم می‌زنند، به شدت برخورد خواهد کرد.

ابوطالبی خواستار اطلاع رسانی مردم نسبت به شایعه سازان در این زمینه شد و افزود: شهروندان اخبار را از منابع معتبر پیگیری کنند و به شایعات در فضای مجازی توجه نداشته باشند.

با بیان اینکه یکی از مهم ترین اقدامات عملیاتی پلیس، برخورد با افرادی است که به هر نحو قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، بیان کرد: با اشرافیت اطلاعاتی پلیس در فضای حقیقی و فضای مجازی، با معدود افرادی که قصد داشته باشند از نگرانی های مردمی، بهره برداری های سوء داشته باشند یا با انتشار اخباری جعلی و دروغین، بر نگرانی های مردمی بیفزایند، برخورد قاطعانه می شود.

منبع: ایلنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین