عضو کمیسیون صنایع و معادن قوه مقننه:
نماینده قزوین در مجلس اظهار کرد: آقای آذری جهرمی اعلام کرده است که مخالف تخلف در ارزش افزوده است. کسانی که با تخلفات ارزش افزوده برای اولین بار مقابله کردند نمایندگان مجلس بودند نه وزارتخانه ارتباطات. در دی‌ماه سال 96 تا خرداد 97، 7 شرکت بودند که با اپراتورها همکاری داشتند و عضوگیری اجباری داشتند که ما نمایندگان مجلس این موضوع را اعلام کردیم.تخلفات از سوی شرکتهای ارائه‌کننده خدمات ارزش افزوده رخ داده است یا از سمت وزارت ارتباطات، باید آذری جهرمی در این باره پاسخگو باشد.
کد خبر: ۷۹۴۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹ 06 November 2019

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سیدحمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن قوه مقننه گفت: در کمیته ارتباطات مجلس مسائل مربوط به آی‌تی را دنبال می‌کنیم البته قرار بود درباره بحث ارزش افزوده مسئولان وزارت ارتباطات نیز در این جلسه حضور داشته باشند که متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

وی در پاسخ به مطلبی درباره اینکه "بحث‌های مختلفی درباره بحث ارزش افزوده اپراتورها در چند وقت اخیر مطرح شده است و در یکی از گزارشهایی که در فضای مجازی منتشر شده است مشخص  شده که سایت انتخاب مبالغی را دریافت کرده و هجمه‌هایی را علیه شما منتشر کرده است"، افزود: شرکتهای خدمات ارزش افزوده یک‌سری خدمات خارج از استانداردهای اپراتورها ارائه می‌کنند که یک‌سری محتوای منحصر به فرد ایجاد می‌کند که درآمد خوبی برای اپراتورها دارد. براساس قوانین رگولاتوری 60 درصد این پولها سهم شرکتهای خدمات ارائه‌کننده، 30 درصد سهم اپراتورها و 10 درصد سهم تجمیع کنندگان است.

نماینده قزوین در مجلس تصریح کرد: آقای آذری جهرمی اعلام کرده است که مخالف تخلف در ارزش افزوده است. کسانی که با تخلفات ارزش افزوده برای اولین بار مقابله کرد نمایندگان مجلس بودند نه وزارتخانه ارتباطات. در دی‌ماه سال 96 تا خرداد 97، 7 شرکت بودند که با اپراتورها همکاری داشتند و عضوگیری اجباری داشتند که ما نمایندگان مجلس این موضوع را اعلام کردیم.

وی عنوان کرد: پرونده این شرکتهای ارائه‌کننده خدمات ارزش افزوده بررسی شد و کل مبلغ کلاهبرداری‌شده از مردم حدود 35 میلیارد تومان بود. از این 7 شرکت 6 شرکت لغو قرارداد شدند و پرونده‌شان به قوه قضائیه ارجاع شد و رؤسای آنها احضار و بازجویی شدند و مبالغ به مردم بازگردانده شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن قوه مقننه اظهار کرد: یک شرکت به‌نام ایده‌پرور هوشمند که سهم این شرکت از آن سهم 35میلیاردی 23 میلیارد بود و رئیس آن سجاد بنابی بود فقط پولها را برگرداند و قراردادشان لغو نشد.

وی ادامه داد: یک هلدینگ نیز به‌نام اعطا وجود داشت که خدمت ارزش افزوده ارائه می‌کنند که مانند ابوذر مهرمنش، سجاد بنابی، و شخصی به‌نام مهرمنش که مدیرکل ارزش افزوده همراه اول است در آن عضویت داشتند.

زرآبادی اضافه کرد: طبق اطلاعاتی که به بنده رسیده در مهرماه سال جاری درآمد زیرمجموعه سایت انتخاب 534 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه "وزیر ارتباطات تاکنون مدارکی درباره سؤالاتی که بنده از وی پرسیده‌ام ارائه نکرده است"، گفت: در کمیسیون جلساتی داشتیم و قرار شده است که مستندات ارائه شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

نماینده قزوین در مجلس در پاسخ به سؤالی درباره اینکه "آیا تاکنون مواردی را که امروز در نشست خبری مطرح کردید به آقای آذری جهرمی اعلام کردید یا خیر؟"، اظهار داشت: در بحث عملکرد اتفاقات زیادی افتاده و افراد اعتراضاتی دارند که کمیته ارتباطات این موضوعات را بررسی می‌کند چون مطالبات زیادی در این حوزه وجود دارد.

وی در پاسخ به سؤالی که چرا مدعی‌العموم به بحث تخلفات در وزارت ارتباطات ورود نمی‌کند گفت: زمانی مدعی‌العموم ورود می‌کند که تخلفی رخ داده است الآن باید مشخص شود که تخلفات از سوی شرکتهای ارائه‌کننده خدمات ارزش افزوده رخ داده است یا از سمت وزارت ارتباطات که باید آذری جهرمی در این باره پاسخگو باشد.

زرآبادی اضافه کرد: قوانین رگولاتوری در ایران سخت است و مدعی‌العموم زمانی می‌تواند ورود کند که مشخص باشد چه تخلفی رخ داده است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره انتصابات فامیلی در شرکت رایتل و شنود مکالمات وی از سوی وزیر ارتباطات گفت: ورود به حوزه شخصی افراد کار پسندیده‌ای نیست و نباید این اتفاق بیفتد. یک موضوعی که الآن در حال رخ دادن است این است که زمانی که قرار شد دولت کوچک شود قرار بر این بود که افراد فامیل خود را به بخش‌های دولتی نبرند اما الآن شاهد هستیم که نزدیکان مسئولان دولتی در بخش‌های خصوصی پست دریافت می‌کنند که این خطرناک است. بنده به قوه قضائیه درباره شنود گوشی خود شکایت نکردم اما مکاتباتی انجام دادم تا موضوع مشخص شود.

نماینده قزوین در مجلس  گفت: تا زمانی که حقوق مردم احقاق شود من به‌دنبال این موضوعاتی که مطرح کردم خواهم بود.

زرآبادی در پایان با ابراز اینکه در برخی مواقع آقای آذری جهرمی حرکات غیرحرفه‌ای انجام می‌دهد گفت: به‌طور نمونه بنده سؤالی از آقای آذری جهرمی درباره هاتس‌گرام و طلاگرام پرسیده بودم که وی نامه‌ای به شورای نگهبان و شورای‌عالی امنیت ملی ارسال داشتند و اعلام کرده بودند که نماینده قزوین سؤال امنیتی مطرح کرده است که این کار غیرحرفه‌ای بود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار