سخنگوی شورای شهر یزد با بیان اینکه اعضای شورای شهر یزد از برخورد با تخلفات ساختمانی نامید هستند گفت: مردم نسبت به روند برخورد با تخلفات ساختمانی احساس تبعیض می‌کنند.
کد خبر: ۷۹۳۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸ 03 November 2019

حمیدرضا قمی  اظهار داشت: بحث تخلفات ساختمانی یکی از مشکلاتی است که الان در شهر یزد به صورت بسیار گسترده و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای در حال انجام است و هیچ اقدام خاصی هم در ارتباط با آن صورت نگرفته است به گونه‌ای که الان همه در شورا نسبت به برطرف کردن تخلفات ساختمانی ناامید هستیم.

سخنگوی شورای شهر یزد با بیان اینکه تخلفات ساختمانی به سوءاستفاده برخی افراد تبدیل شده گفت: زمینی در یکی از مناطق یزد، شبهه زمین‌خواری و پرونده دادگستری دارند و مالک یا مالکین به صورت مکرر به شهرداری مراجعه می‌کنند که شخصی که هنوز مالکیتش مشخص نشده به سرعت در حال ساخت خانه است.

وی ادامه داد: این خانه در حال پایان مراحل ساخت است و حتی به پیاده‌رو هم تجاوز کرده و ناله معترضان به ساخت این ساختمان به هیچ جایی نمی‌رسد.

قمی با تاکید بر اینکه چنین مسائلی سبب می‌شود که مردم نسبت به عملکرد شورا و شهرداری ناراضی شوند بیان کرد: ساختمان چند طبقه‌ای در یزد حکم تخریب یک طبقه دارد ولی مالک همین ساختمان اقدام به ساخت یک طبقه دیگر در روی بنای خود می‌کند.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد عنوان کرد: اگر جرات یا توان برخورد با تخلفات ساختمانی را نداریم به صورت شفاف به مردم اعلام کنیم تا آنها هم تکلیف خود را بدانند و شرمنده مردم نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم به شدت از این روند در شهر یزد احساس تبعیض می‌کنند خاطرنشان کرد: در یک منطقه خانه‌‌هایی شش و چهار طبقه کنار هم هستند ولی وقتی خانه چهار طبقه‌ای می‌خواهد دو طبقه دیگر هم افزایش دهد، این اجازه به وی داده نمی‌شود در حالی که خانه کناری وی شش طبقه است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار